Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tere tulemast lasteaeda Sipsik

Tere tulemast lasteaeda Sipsik

Ajalugu

Juba aastast 1957 on krundil Süda tänav 6 paiknenud koolieelne lasteasutus. Selles lasteaias jagati tollel ajal koolieelset haridust eesti ja vene keelt kõnelevatele lastele. Kui Tallinna lasteaed „Südameke” kolis aadressile Pärnu maante 109, seisis vana maja maha jäätuna ning õnnetuna. Aknad olid laudadega kinni löödud ja hoovis, kust varem kostus laste naeru ja kilkeid, hakkas võimutsema võsa ja umbrohi. Vana väärika maja tulevik oli tume ja teadmata. Oli aeg, kus paljud lasteaiad suleti, sest puudus mudilasi, kes majad täidaks...

Uuestisünd

Kuid sellel vanal väärikal majal ei lastud unustuste hõlma vajuda vaid meie kõigi rõõmuks äratati ta taas uuele elule. See toimus aastal 2003, mil otsustati Tallinna Linnavalitsuse määrusega taas avada selles majas lasteaed.

 Tsitaat: „ Abilinnapea Margus Allikmaa sõnul lasub Tallinnal nagu igal teisel omavalitsusel kohus võimaldada kõigil oma haldusterritooriumil elavatel lastel käia teeninduspiirkonna järgses lasteasutuses.” (Portaal: Tallinn-Raepress; 28.10.2003)

Vana, hulk aastaid tühjana seisnud ja oma saatust oodanud lasteaed vajas põhjalikku kaasaegset remonti. See tähtis töö usaldati  Facio Ehituse AS-ile.

Enne avamist läbis lasteaed põhjaliku remondi nii seest kui ka väljast. Lasteaias vahetati välja kütte-, vee- ja kanalisatsiooni-, elektri- ja sidesüsteemid. Samuti kuulusid välja vahetamisele kõik aknad ja uksed. Majja ehitati eraldi muusika- ja võimlemissaal, köök koliti ümber keldrisse. Lasteaed sai endale neli aiarühma ja kaks sõimerühma.

Avamine

Ja lõpuks jõudiski kätte ammu oodatud päev – lasteaia taasavamise päev.

Kalendrileht näitas neljapäeva,18.märtsi kuupäevaga ja aastaarv oli 2004. See märtsipäev oli nagu märtsipäev ikka: hall, sombune ja lumeveed voolasid lõbusalt sulisedes üle tänavate. Ei tea, kas selle vana väärika maja mõni vundamendikivi ka ärevusest pisut võbises, kuid nii mõnegi tulevase õpetaja või õpetaja-abi jalg võis seda küll ootusärevusest ja erutuvusest teha, kui ta üle uue hingamise saanud lasteaia läve astus. Uus ei olnud mitte ainult lasteaia välimus ja sisu, uus oli ka lasteaia nimi. Selleks oli Tallinna lasteaed „SIPSIK”.

 Kõiki saabuvaid külalisi tervitas juhataja Carmen Soo ja lasteaia maskot Sipsik. Juhataja ja aukülalised lõikasid läbi lasteaia lindi.

Seejärel suunduti lasteaia vast valminud muusikasaali, kus toimus ürituse pidulik osa. Kõlas tervituskõne , mille pidas lasteaia juhataja Carmen Soo. Sellele järgnesid poistekoori esinemine Tomi Rahula juhendamisel, külaliste sõnavõtud,

Sipsiku tervitus, tänukirjade üleandmine, õnnitlejate sõnavõtud. Peo lõpus esinesid „Meero Muusik” laululapsed muusikaõpetaja Kristi Kiilu juhendamisel. Peale pidu järgnes väike ringkäik lasteaias ja kohvilaud „Südamesipsikute” rühmas.

Nii saigi lasteaed „Sipsik „ avatud.

Tere tulemast lasteaeda  „Sipsik”

Esimeseks ürituseks lasteaias „Sipsik” kujunes perepäev tulevastele lastele ja lapsevanematele. See toimus laupäeval 20.märtsil.

Perepäev algas kell 11.00 lasteaia avamisega lastele ja lapsevanematele. Lasteaia lindi lõikas läbi  Mark Oja . Seejärel toimus muusikasaalis väike tervituskontsert, millele järgnes „Sipsiku” kehka-vehka lasteaia võimlemisaaalis. Rühmaruumides olid avatud erinevad tegevusnurgad: „Südamesipsikute” rühmas asus laste mängutuba ja lastega mängisid õpetajad Anne ja Maris.

 Laste meisterdamis- ja joonistamishuvi rahuldasid õpetajad Heleri, Leila ja õpetaja-abi Ülle „Rõõmusipsikute” rühmast.

Muinasjuttu oli võimalik kuulata „Päikesesipsikute” rühmas õpetajate Veronika ja Maarja ning õpetaja-abi Stella poolt jutustatuna.

 „Muumide” rühmas oli avatud jäätisekohvik, kus lastele ja nende emadele-isadele pakkusid jäätist ja muid maitsvaid ning

magusaid hõrgutisi õpetajad Astrid, Kristi ning õpetaja-abi Ljudmila.

Perepäev kujunes igati toredaks ja meeldejäävaks sündmuseks nii õpetajatele kui ka lastele ja nende vanematele.

Kuid esmaspäeval 22.märtsil avas lasteaed oma uksed argipäevaselt ning maja täitus laste sagina ja jutuvadaga. Algas tavaline töine päev nii nagu oleks selles majas kostnud laste tegemisi aegade algusest saadik. Tundus nagu ei olekski vahepeal olnud mingit pausi, mingit uinunud olekut.  Vana maja ärkas oma tardumusest taas uuele elule.

Lehekülge haldab:

Carmen Soo, dirketor
Tel 648 1752, e-post: [email protected]

 

Viimati muudetud 21.02.2024