Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Sipsiku perepäev ja toidutänav "Head maitsed maailmast"

Sipsiku perepäev ja toidutänav "Head maitsed maailmast"

Tallinna lasteaia Sipsik õuealal toimus kolmpäeval, 24. mail traditsiooniline perepäev, mille raames olid pered oodatud ka Sipsiku toidutänavale „Head maitsed maailmast“.

Lasteaia õueala terrassipoolne tänav täitus mitmekülgse toidu- ja joogivalikuga Prantsuse, Liibanoni, Ukraina, Vene ja Eesti köögist. Rikkalikke maitseelamusi laiast maailmast pakkusid meie enda lapsevanemad. Sibulasupp, dolmad ja tabbouleh, okroška ja keedetud kartul, vahvlitort ja pannkoogid, tee - mida sai samovarist, hot dog ja lõkketoit, kamamaius ja paljud muud erinevad maitsed viisid toidutänava külastajatel lausa keele alla. Ülimalt maitsvate toitude eest oleme tänulikud Lahna ja Salome, Elise Marie ja Karli, Mia, Mironi, Georgi  ja Stefania peredele!


Perepäeval tervitas ja intervjueeris osalejaid Sipsik. Tegevusi nii suurtele kui väikestele jätkus kuhjaga. Lapsed said hoo sisse ja rõõmu tunda batuudil hüppamisest ning laste kohvikus tervislike jookide valmistamisest. Meelepärast tegevust leidus ka indiaanitelgis, kus jutustati indiaani muinasjuttu ja iga soovija sai näomaalingu ning muusikapesas, kus mängiti köögimuusika orkestris. Laste suureks lemmikuks oli aaretejaht, sest nii tore oli liivakastist päriselt leida mõni „hinnaline“ aare. Perepäeva meeleolu aitas hoida tantsuringi laste kevadkontsert õpetaja Marelle juhendamisel.  Enne kojuminekut mängiti veel mõned mängud ja jutustati lõkke ääres mõned jutud. Mõnusa koosolemise lõpetuseks sobisid hästi ka veel mõned ampsud toidutänaval.

Täname kõiki osalejaid ja eestvedajaid, kes perepäeva õnnestumisele omapoolse panuse andsid!