Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Sipsikud keskendusid eesti kirjanduse päeval visuaalstele teostele

Sipsikud keskendusid eesti kirjanduse päeval visuaalstele teostele

Tallinna lasteaias Sipsik tähistati eesti kirjanduse päeva ühistegevuse päevana, mille keskmes oli ettelugemine ja kohtumine illustraatoriga.

Meil käis külas mitmete lasteraamatute illustraator ja graafiline disainer Tuulike Kivestu-Rotella, kes tõi oma tegelased korraks Sipsiku lasteaeda. Tuulike rääkis lastele, et talle meeldib väga jutte välja mõelda, kirjutada ja joonistada. Ta selgitas, et Illustratsioon peab olema selline, mis toetaks ja rikastaks visuaalselt mingit lugu. Saime teada, kuidas sündisid pildid näiteks sellistesse raamatutesse nagu K. Kass „Kuninganna Karoliina prillid“, M. Haav „Hundiema ühepajatoidu saladus“, E.Raud „Kilul oli vilu“ või O. Saar „Koolijütsi koolimüts“. Saime teada, et kõige rohkem meeldib kunstnikule loomi joonistada. Kui Tuulike küsis, et mida on vaja ühe raamatu joonistamiseks, arvasid lapsed, et kõige vajalikum on paber, pliiats ja mõte.  Illustraatori küsimisele, et kui kaua aega võiks kuluda ühe raamatu illustreerimiseks, arvasid lapsed, et kaks tundi või siis kaks päeva. Meie toreda kohtumise lõpetas ühistegevus, kui lapsed proovisid ka ise autori jutule „Maailma parim sünnipäev“ pilte joonistada.

Aitäh Maria, et sellise toreda kohtumise meieni tõid! Aitäh Tuulike! Oli siiralt tore kohtumine nii raamatute kui ka illustraatoriga!