Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

EV100

EV100

EV ühiskingituse "Igal lapsel oma pill" 2018. aasta taotlusvooruga sai Tallinna Lauliku Lasteaed kaks ukulelet ning ühe altksülofoni.

Pilliprojektile esitas taotluse lasteaia muusikaõpetaja Elbe Prants, kes käis ise 2018. aasta sügisel ukulele mängimist õppimas ning andnud mänguoskusi juba edasi lasteaia töötajatele.

Ukulelet mängimas

EV100 ühiskingituse "Igal lapsel oma pill" 2017. aasta taotlusvooruga sai Tallinna Lauliku Lasteaed kolm 6-keelset väikekannelt. Lasteaial on nüüd olemas kaheksa väikekannelt, millega koolieelse rühma lapsed saavad kord nädalas õppida rahvapilli mängima. Tänu pilliprojektile saame luua oma lastest kandleansambli ning tunda rõõmu koosmängust. Väikekandled valmistati rahvuslikus puutööndusettevõttes "Pilliait".

Pilliprojektile esitas taotluse lasteaia muusikaõpetaja Elbe Prants, kes on võtnud oma südameasjaks õpetada kandlemängu nii lasteaia lastele kui ka töötajatele.

Alates 2016-2017 õppeaastast saavad väikekandle õpetust lasteaia koolieelikud, juhendajaks muusikaõpetaja Elbe Prants.

Väikekandled lasteaias

Pildil mängivad väikekandleid lasteaia koolieelikud ning neil on seljas Tallinna linna poolt 2017. aasta kevadel kingiks saadud etnoriided. Riided valmistasid Tallinna koolide õpilased.

2017. aasta detsembris esitasid väikesed kandlemängijad videopühadetervituse, mida saad vaadata siit.

Viimati muudetud 21.02.2024