Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Leevikesed käisid külas Kaitseliidu Nõmme malevkonnal

Eile hommikul olid Leevikeste rühma lapsed ootusärevust täis, sest keskpäeval ootas ees minek Kaitseliidu Nõmme malevkonna lastepäevale.

Nõmme malevkonnas ootasid lapsi ees toredad tegevuskeskused. Leevikesed alustasid näomaalingute tegemisega, mille käigus värviti kaitsevärvidega nii enda näod kui ka aidati teisi. Edasi tutvuti erinevate telkide ja varustusega, mida üks kaitseliitlane oma retkedel vajab. Prooviti kanda ka täis varustusega seljakotti, mis kaalus ligi 30 kilogrammi - oli ikka raske küll! Seejärel uudistati erinevaid relvi, mis lõid eriti poistel silmad särama ning siis liiguti tehnikaparki erinevate masinate juurde. Lapsed said teada, kuidas on õige veoauto kasti ronida - iga kasti jõudnud inimene peab abistama järgmist ning millised on reeglid, kui sõidad sellise auto kastis, näiteks väljuda ei tohi kunagi hüpates, nii võid ennast vigastada. Kui reeglina peab veoauto kast tühjaks saama ühe minutiga, siis Leevikestel on nii osavaks saamiseks vaja veel harjutada. Usinalt uurisid lapsed ka teisi masinapargis olevaid sõidukeid ja esitasid hulgaliselt küsimusi. Enne viimast tegevuskeskust said Leevikesed ennast veidi kosutada morsi ja kringliga ning seejärel meisterdati siidipaberist uhkeid lilli: Eesti lipu, Ukraina lipu, aga ka muudes laste poolt valitud värvides. Kaunid lilleõied käes suundusid väsinud, aga rahulolevad Leevikesed tagasi lasteaia poole.

Üritusel osalesid kümne lasteaia koolieelikute rühmad nii Nõmmelt kui mujalt Tallinnast.

Suur aitäh Nõmme malevkonnale, sellise suurepärase ürituse korraldamise eest! Suur aitäh meie kodutütrest saatjale! Suur aitäh Kadaka lasteaia õppealajuhatajale Maili Vaarpule, kelle vahendusel selline vahva üritus teoks sai!