Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Soodustused

Soodustused

Kohatasuvabastus munitsipaallasteaias

Tallinna Linnavolikogu määruse "Koolieelse munitsipaallasteasutuste kulude vanemate poolt kaetava osa määr" kohaselt vabastatakse vanema osa maksmisest vanem:

  • kui vanema(te) netosissetulek esimese pereliikme kohta kuus on väiksem kehtivast töötasu alammäärast  ja iga järgmise pereliikme kohta väiksem kui 80% kehtivast töötasu alammäärast ja nii vanema kui ka lapse elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel Tallinna linnas samal aadressil, pere netosissetulekut kontrollib avalduse esitaja elukohajärgse linnaosavalitsuse sotsiaalhoolekande osakond.
  • teise või enama lasteasutuses käiva lapse eest juhul, kui Tallinna lasteasutuses käib pere kaks või enam last ning kui nii vanema kui ka kõnealuste laste elukoht on rahvastikuregistri andmetel Tallinna linnas samal aadressil (RT IV, 17.09.2021,2 - jõust.20.09.2021, rakendatakse tagasiulatuvalt alates 01.09.2021).
  • koolivälise nõustamismeeskonna soovitusel sobitus- või erirühmas käiva või sinna kohta ootava lapse eest, kui nii vanema kui ka kõnealuse lapse elukoht on rahvastikuregistri andmetel Tallinna linn.
  • Avalduse vanema osa vabastuseks saab esitada digitaalselt aadressil info.haridus.ee/lasteaiakoht või paberil lasteaia direktorile. Avalduse vormid leiad siit.
  • Aktsepteeritud vanema osa maksmise vabastus kehtib käimasoleva õppeaasta lõpuni.
  • Kui vanema ja tema lapse rahvastikuregistrijärgne aadress muutub ja ei ole enam Tallinn, siis lõpetatakse varem määratud vanema osa maksmise vabastus.

Kui nakkushaiguste epideemilise leviku tõttu suletakse lasteasutus või lasteasutuse rühm, milles laps käib, vabastatakse vanemad kohatasust perioodiks, mil lasteasutus või lasteasutuse rühm on suletud.

Soodustuste ja toetuste info on üleval Tallinna Haridusameti kodulehel.

Viimati muudetud 27.09.2021