Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Heinakübar ja Viltsuss seiklesid Lauliku lasteaias

Heinakübar ja Viltsuss seiklesid Lauliku lasteaias

Teisipäeval, 18. aprillil, oli Lauliku lasteaed juba varahommikust saati siginat-saginat täis, sest Turu Ülikooli üliõpilased tegid seal esinemiseks viimaseid ettevalmistusi.

Üles seati dekoratsioone, harjutati laule ja liikumist ning korrati eestikeelset teksti. Seekord oli külakostiks kaasa toodud lugu kahest õest, Heinakübarast ja Viltsussist, kes põgenesid kodust pideva kartulisöömise eest sugulaste juurde, sest seal sai süüa spagette. Näitlejad esinesid suure lustiga. Tekstist arusaamiseks tuli küll hoolega kuulata, aga sai ka naerda ja kaasa laulda-tantsida. Lastes tekitas eriti suurt elevust politseinike paar, kes ägeda politseiautoga lavale kimas. Lugu lõppes hästi ning politseinike abiga jõudsid õed koju jälle tagasi.  Etenduse järgselt oli lastel võimalus lavale minna, näitlejatega suhelda ja üliõpilaste valmistatud dekoratsioone avastada. Loomulikult oli kõige pikem järjekord politseiauto juures, millega kõik soovisid proovisõitu teha.
Pärast etendust tutvustati üliõpilastele ja õppejõududele lasteaia ruume ja uusi robootikavahendeid, räägiti lasteaias kasutatavatest kiusamise ennetamise metoodikatest ning vahetati omavahel kogemusi.  Kuna lasteaias on hetkel käimas  tervisenädal, siis läbisid ka külalised õuealale üles pandud QR-koodidega liikumisraja ning mängisid õuepillitoas pille.
Koostöö Turu Ülikooli õpetajakoolituse õppejõudude ja üliõpilastega on toiminud juba aastaid ning üliõpilaste etendusi oodatakse meie lasteaias alati pikisilmi. Näidendi esitamine pole pelgalt meelelahutuseks Lauliku lasteaia lastele, vaid see on üks osa ainekavast, mille kordaminekut hindavad kaasasolevad õppejõud. Loodame Turu Ülikooli õppejõudude ja uute üliõpilastega kohtuda jälle järgmise aasta aprillikuus!