Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Jaanuarikuu ettelugemishommikud Lauliku lasteaias

Jaanuarikuu ettelugemishommikud Lauliku lasteaias

Jaanuarikuu ettelugemishommikud said avastardi juba 08. jaanuaril, mil esimest juttu kogunesid kuulama lasteaia vanemad rühmad. Õpetaja Maarja oli kaasa võtnud oma lapsepõlve lemmikraamatu Naksitrallidest, mille kulunud välimus kuulutas selgelt selle teose populaarsust. Just sellest raamatust luges ta ka lastele ette. Kuigi pikkadelt pühadelt saabunud elevil lapsed elasid alles lasteaiaellu sisse, kuulati ometi Naksitrallide seiklustest üsna vaikselt ja keskendunult ning ettelugemine andis mõnusa stardi nii uuele nädalale kui päevale. Järgmisel ettelugemise esmaspäeval kuulasid vanemad rühmad  õpetaja Ellinori esituses maailmahariduslikku lugu "Amanda ja haridus". Loos koges peategelane seda, et koolis käimine polegi igal pool maailmas enesestmõistetav ning  sõltub paljudes riikides perekonna majanduslikust olukorrast. Hilisemas arutelus said lapsed avaldada oma soove tuleviku elukutse suhtes ja need olid rõõmustavalt erinevad: ihaldati sellliseid ameteid nagu torumees, politseinik, õpetaja, treener, rallimees, rongijuht ... Viimasel vanemate rühmade ettelugemise hommikul kuulasid lapsed lugu õpetaja Merilini lemmikraamatust "Oskar ja asjad". Kuigi paljud lapsed olid raamatuga eelnevalt tuttavad, kuulati ometigi huviga. Õpetaja olid loo illustreerimiseks valmistanud papist mobiiltelefoni ja testis lugemise käigus ka laste numbrite tundmist. Pärast ettelugemist läks rühmades mobiilide valmistamiseks, ikka selleks, et saaks asjadele helistamist proovida.
Nooremad rühmad kuulasid jutte neljapäeviti. Esimesel ettelugemisel viis õpetaja Jana lapsed seiklema koos mutiga. Nimelt oli keegi mutile pähe lasknud ja mutt asus uurima, kes seda tegi. Loo illustreerimiseks näitas õpetaja lugemise ajal ka lastele seinale raamatu illustratsioone ja lapsed kuulasid vaikselt ning keskendunult. Tore oli ka see, et enne ettelugemist võimeldi koos õpetajaga kuulamiseks soojaks kogu keha ning pärast tantsiti rõõmsat loomatantsu. Nooremate rühmade teine ettelugemishommik viis lapsed koos väikese hiirega kelgumäele. Õpetaja Piibe ettelugemisel kurvastasid lapsed koos hiirega selle üle, et tal pole liulaskmiseks kelku ja rõõmustasid, kui kilpkonn otsustas ise kelguks hakata. Pärast loo kuulamist oli lastel võimalus uudistada õpetaja poolt kaasa võetud käpiknukke ja kõige tähelepanelikum rühm sai mängimiseks kaasa robotkilpkonna.
Kõik ettelugemishommikud andsid lastele võimaluse vahvate raamatute saatel rahulikult päeva sisse elada ning ärgitasid huvi nii ettelugemise kui ise lugemise vastu.
Aitäh ettelugejatele, uus ühine ettelugemiskuu on jälle aasta pärast! Seni loeme rühmades ja kodudes!