Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Lauliku lapsed ja töötajad osalesid Maailmakoristuspäeval

Lauliku lasteaia suured ja väikesed osalesid juba kolmandat aastat Maailmakoristuspäeval.

Meie lasteaia 2022-2023 õppeaasta teema on "Looduselust" ja selle raames  pöörame koos lastega erilist tähelepanu ümbritsevale looduskeskkonnale. Õpime märkama nii looduse ilu kui ka inimtegevusest põhjustatud inetumat poolt - prügi viskamist loodusesse.
Kahe nädala jooksul jõudsid koristama kõik rühmad. Kõige pisemad ajasid prügi taga lasteaia õuealal, kus saak oli küll väike, aga kogemus saadi ikkagi. Suuremad lapsed puhastasid lasteaia lähiümbruse metsatukka, kus sageli loodusvaatlusi ja liikumistegevusi käiakse tegemas. Metsast leiti kõiksugust kraami: pudeleid, riideesemeid, korke, pabereid, suitsukonisid ja ka üks veekeedukann. Töötajad tegid "ploggingut" liikumisteisipäeva raames ning aitasid prügivabamaks muuta nii metsaalust kui ka kergliiklustee ümbrust. Tähele pandi seda, et kõige rohkem suitsukonisid maas oli seal, kus toimus ehitustegevus.
Maailmakoristuspäeval osalemine  andis lastele hea kogemuse märkamiseks, tegutsemiseks ja arutlemiseks ning üheskoos koguti kokku muljetavaldav kogus prügi. Loodame väga, et järgmisel aastal on saak juba väikesem!