Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Lauliku lasteaia vastlapäev

Lauliku lasteaia vastlapäev

Teisipäeval tähistati lasteaias vastlapäeva lõbusa vastlatralliga. Kui korraldajad hommikul tegevuskeskusi valmis seadsid, küsisid nii mitmedki lasteaeda saabujad nende käest, mis toimuma hakkab. Selgus, et vastlapäev tuli nii mitmelegi küsijale üllatusena ...

Aga käes see tõepoolest oli, sest teadupärast on vastlapäev liikuv püha ja nii võib see sattuda nii veebruari- kui ka märtsikuusse. Sel aastal oli selleks päevaks 21. veebruar, vahetult enne Eesti Vabariigi aastapäeva. Üritus korraldati kahes vanusegrupis selleks, et kõik toimetused oleksid lastele huvitavad ja jõukohased.
Enne trallitamist lauldi vastlalaulu, räägiti vastlakommetest ning keerutati kondi- ja nööbivurre. Seejärel jagati kätte teekonnakaardid, millel olid peal erinevat värvi vastlakuklid ning rühmad suundusid erinevatesse tegevuskeskustesse lustima. Nooremad rühmad tegid värvilistest pallidest hernesuppi, ajasid pallikujulise kadaga halba ja ebaõnne lasteaiast välja ning lasid kelguga vastlaliugu. Vanemad rühmad said samuti kadaga halba eemale tõrjuda, aga lisaks veel püüda kala, punuda nööri, teha puuhobusega vastlasõitu ja lasta vastlaliugu liumäel, visates alla jõudes palliga täpsust. Hommikune õueaeg möödus trallitades linnulennult ning tuppa jõudes maitses hernesupp ülihästi.