Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Suusabuss tõi suusarõõmu

Suusabuss tõi suusarõõmu

Juba kolmandat talve järjest oleme lasteaeda külla kutsunud Suusabussi, et vanemate rühmade lapsed saaksid selgeks suusatamise algtõed. 
Õppimine algas kohe, kui lastel olid õige suurusega suusasaapad jalas. Instruktori abiga sai selgeks, kuidas suusasaapad suusa külge panna ja pärast lahti võtta, kuidas suusakeppe õigesti käes hoida, kuidas püsti tõusta, kui oled kukkunud ja palju muudki veel. Rajale minnes oli hea kohe teadmisi praktiliselt testida. Lapsed, kellel oli eelnev mäesuusatamise kogemus, tõdesid, et murdmaasuusatamine pole ikka päris sama. Usinalt harjutati püsti tõusmist, suuskade otseks seadmist, suusakeppide kätte panekut ning suuskade äravõtmist ja tagasi panemist. Sage kukkumine tõi esile erinevaid reaktsioone: mõni sai väga pahaseks, teine aga tõusis püsti ja rühkis rahulikult edasi. Kogemuste kasvades muutusid lapsed julgemaks, osavamaks ja kiiremaks. Raja rekordiks tuli täna kuus ringi, aga vähemalt ühe tiiru suutsid ära teha kõik, kes suusad alla said.
Tore, et ka ilmataat hoidis meie suusapäeval silma peal ja jättis meile suusatamiseks parasjagu lund! Aitäh Suusabussi instruktorile kannatlikkuse eest! Suusarõõmu täis said nii väikesed suusatajad kui suured abilised!