Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Teoks sai 19. Lauliku laulu-, tantsu- ja laadapäev

Teoks sai 19. Lauliku laulu-, tantsu- ja laadapäev

23. mai pärastlõunal oli Lauliku lasteaia hoov siginat-saginat täis, sest algamas oli 19. Lauliku laulu-, tantsu- ja laadapäev. Üritust alustasid tantsud, sest just sellel päeval toimus ka Tallinna lasteaedade tantsupidu - kõik lasteaiad tantsisid ühel ajal oma lasteaedades samu tantse. Tantsude vahel kõlasid  rahvaluulest valitud liisusalmid, millega tehti kummardus kohe lõppevale keele- ja kultuuriteemalisele õppeaastale. Lauliku lasteaia lastega tuli tantsima ka Püha Johannese lasteaiarühm Jussike, kellel oma õue peal oleks olnud väga üksik tantsida.
Ürituse lauluosa alustas võlur Irina, meie vahva vabatahtlik Georgiast, kes võlus gruusiakeelsete võlusõnadega lavale kaks tegelast: kassi ja rebase. Tegelased juhatasid sisse rühmade esinemisi ning muutsid humoorikate vahepaladega vaatajate tuju veelgi paremaks. Traditsiooniliselt lõpetas lauluosa Lauliku laste ja õpetajate ühendkoor, kelle esituses kõlas lasteaia hümniks kujunenud laul "Ei pärmiga, ei lärmiga", autoriteks Siiri Laidla ja Külli Murandi ning mida lasteaias tuntakse rohkem nime all "Lapse kasvamisretsept". See laul on kõlanud Lauliku laulu- ja laadapäevadel päris algusest peale ning seda lauldakse tihti ka teistel lasteaia olulistel üritustel.
Edasi jätkus pidu laadal, kus sai ohtralt kosutada keha,  proovida kätt erinevates õnnemängudes, lasta teha näomaalinguid, soetada taimi ja veel palju muud toredat.
19. Lauliku laulu-, tantsu- ja laadapäev läks hästi korda ja seda eeskätt tänu kõigile, kes selleks oma aega ja energiat panustasid: peakorraldaja muusikaõpetaja Elbe, vabatahtlik Irina ning kassi ja rebase osatäitjad - õpetajad Kristi ja Jana. Suur-suur tänu!
Tänusõnad ka kõikidele Lauliku lasteaia töötajatele, kes aitasid lastel laulud-tantsud selgeks saada ja neid õigel ajal õigesse kohta juhatasid!
Aitäh lastele, kes vahvalt esinesid!
Suur tänu lastevanematele, kes tulid lastele kaasa elama ning panustasid laadaosas nii müüjate kui ostjatena!
Kohtumiseni juba 20. Lauliku laulu-, tantsu- ja laadapäeval!