Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kasulikud veebilehed

Kasulikud veebilehed

Kasulikud veebilehed:

Peaasi.ee tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega meie ühiskonnas. Portaalis võid leida erinevaid vaimse tervisega seotud abistavaid materjale ja paljud muud kasulikku. Portaalis on ka e-nõustamise võimalus, kus kirjadele vastavad psühholoogid.

Lasteabitelefon 116 111

Lasteabi on nõu andmise, kuulamise ja abistamise teenus, kuhu saavad helistada nii lapsed kui ka täiskasvanud. Lasteabis aitavad vastavad spetsialistid nii telefoni kui ka veebivestluse kaudu ning juhendavad, kuidas mure lahendamisega edasi minna. Lasteabi on olemas ööpäevaringselt üle terve Eesti ning kõne on tasuta. Nõu saab küsida nii eesti, vene kui ka inglise keeles. Võimalus jääda anonüümseks.

Siit leiad informatsiooni leinalaagrite kohta lähedase kaotanud lastele, erinevaid toetusprogramme ning samuti nõuandeid ja kirjandust lapse leinaga toimetuleku toetamiseks.

Lastekaitse Liit on ühendus, mis aitab kaasa lapse õiguste tagamisele ning lapsesõbraliku ühiskonna kujundamisele, samuti leiab nende kodulehelt informatsiooni erinevate koolituste kohta lapsevanematele ja nõuandeid vägivalla ning kiusamisega tegelemiseks. Ka leiab teavet erinevate lastelaagrite kohta.

Veebilehelt leiab kasulikku informatsiooni pereelu ja laste kasvatamisega seotud teemadel.

Veebilehelt leiab praktilisi nõuandeid, kuidas läbi eduka suhtluse lahendada tüüpilisi pereelu probleeme.

Haridus- ja Noorteamet ehk Harno kodulehel leiab näiteks informatsiooni erinevate eksamite, testide ja uuringute kohta.

Innove Rajaleidja on üle-eestiline võrgustik, mis pakub tasuta õppenõustamist lapsi hariduse teel toetavatele täiskasvanutele, näiteks lapsevanematele, aga ka pedagoogilisele personalile.

Sotsiaalkindlustusameti kodulehel on näiteks leitav informatsioon, kuidas toimub puude taotlemine ning määramine ja kuidas on võimalik taotleda sotsiaalse rehabilitatsiooni teenust. 

Haridus- ja teadusministeeriumi kodulehelt leiab erinevaid haridusandmeid ja informatsiooni õppetegevuse kohta nii koolieelses lasteasutuses kui ka üldhariduskoolis.

Viimati muudetud 19.12.2023