Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Jätkukoolitus Mustamäe lasteaedade õpetajatele

Jätkukoolitus Mustamäe lasteaedade õpetajatele

Lindude pesakastid said Tallinna Lehola Lasteaias puhastatud.
Tallinna Lehola Lasteaed on liitunud aastaid tagasi Rohelise kooli programmiga ja sellega seoses oleme  väärtustamas üha rohkem keskkonnateadlikkuse tõstmise vajalikkust meie kogukonnas. Eelmisel õppeaastal toimus Tallinna Lehola Lasteaias õpituba „Pesakastide radadel“, kus tutvustati Mustamäe lasteaiaõpetajatele erinevaid pesakaste Lehola õuealal.
6 septembril viis Lehola Lasteaia koostööpartner ja suur linnusõber Ingrid läbi jätkukoolituse Mustamäe lasteaiaõpetajatele, kus avati üheskoos pesakastid, et neid puhastada.
Pesakasti puhastamine on vajalik protseduur kas igal aastal või üle aasta. See annab võimaluse saada põnevat tagasisidet selle kohta kes on pesakastides pesitsenud ja kuidas on neil läinud?
Avasime kuuest pesakastist neli, sest kaks pesakasti on kuldnokkade koduks olnud ja need linnud saavad pesa puhastamisega ise hakkama. Muidugi ei ole keelatud ka kuldnokkade aitamine.
Ingrid rääkis, et vaatamata sellele, kas pesas on koorumata linnumune või mõni hukkunud linnupoeg on pesitsused olnud edukad. Pesakastides elasid enamasti tihased, näiteks sinitihane oli endale meie juures kodu leidnud. Sinitihase pessa oli jäänud kolm muna. Tihaste ühes pesas oli paar elutut linnupoega. Kahes teises pesas oli pesitsemine läinud nii, et kõikidest munadest koorusid linnud, kes nüüdseks lendavad ringi ja teevad oma toimetusi.
Terve koolituse aja said õpetajad esitada Ingridile pesitsemisega seoses erinevaid küsimusi ja saime teada palju uusi nõuandeid pesakastide puhastamise osas ning pesakastide ülespaneku tarbeks. Näiteks on nüüd kõikidele koolitusel osalejatele selge, et pesakasti puule kinnitades peaks hindama sealt väljuvate lindude kaitseks pesakasti alust maapinda. Mõistlik ei ole panna pesakast puule, mille ees on asfaldkate. Lendama õppivad linnud võivad pesast väljudes ja kukkudes saada haiget.
Oli suurepärane sügisilm ja koolituse tegi veelgi meeldivamaks Lehola õueaias kasvavast aed-salveist keedetud tee.