Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Vastalapäev Tallinna Lehola Lasteaias

Vastalapäev Tallinna Lehola Lasteaias

Vastlapäeva hommik Lehola lasteaias oli mõnusalt lumine. Traditsioonilise vastlapäeva liu asemel võttis lasteaiapere vastu armsad külalised. Külla saabusid Tallinna Hipodroomil elavad ponid ja hobune. Loomad olid lapsesõbralikud ja sportlikud.
Hobune Ibke nägi väga uhke välja ja kõik lapsed soovisid vastlasõidu hobuse vankris ära proovida. Iga rühm sõitis koos õpetajaga mitu ringi ümber meie lasteaia.
Sellel nädalal on tulemas teinegi sündmus- Eestimaa sünnipäev. Mitmed rühmad olid vankrisse pidulikumaks sõiduks kaasa võtnud enda meisterdatud Eesti lipud. Lippudega oli tore sõpradele lehvitada.
Külla saabunud ponisid oli kaks. Valge poni Aswin v.d Pandijk ja tume poni Eifel. Ponidele said lapsed teha pai ja peale selle võisid kõik lapsed poni seljas sõitu nautida.
Vastlasõidud kestsid kokku mitu tundi ja kuna õues oli külm, siis pakuti joogiks sooja salvei teed. Salvei kasvab Lehola lasteaias ja seda taime korjatakse Leholas just sellepärast, et talvel oleks õues mõnusam ilma nautida.
Külakostiks pakiti hobusele ja ponidele kaasa leiba, sepikut, porgandeid. Lastest järelejäänud leib ja sepik on meie tänastele külalistele igapäevaselt ennegi kogutud, seeläbi vähendab lasteaed toiduraiskamist. Vastlapäevale traditsiooniliselt ootas lapsi lõunalauas peale vastlasõitu maitsev hernesupp ja vastlakukkel.
Elevust ja ilu oli tänasel vastlapäeva hommikul küllaga! Oleme rõõmsad, et meie lasteaia lapsevanem Märt Pello koos oma tuttavatega Albert Privalov, Aimur Mets organiseerisid ponidega sõidu. Aitäh Aleksandra Nikonorova ja Anastasia Bondarets, kes pakkusid elamusi vankri sõiduga.