Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Loodus- ja keskkonnahoiu teema-aasta 2022-2023

Loodus- ja keskkonnahoiu teema-aasta 2022-2023

2022/2023 õppeaastal on Tallinna koolides ja lasteaedades läbivaks teemaks looduse- ja keskkonnahoid. Teema-aasta raames pakuvad erinevad asutused terve õppeaasta jooksul mitmeid põnevaid tegevusi ja üritusi. Lehola Keskkonnahariduskeskus pakub omalt poolt järgmist:

 
September, liikuvuse kuu
Lehola Keskkonnahariduskeskuse Pirita-Kose õpituba pakub Tallinna munitsipaallasteaedade 6-7 aastastele koolieelikutele ja munitsipaalkoolide l kooliastme (1. - 3. klassi) õpilastele õuesõppeprogramme, mis kestavad 1,5 - 2,5 tundi ja mille käigus viibitakse värskes õhus, liigutakse ning saadakse samal ajal ka teadmisi.

 
Oktoober, innovatsioonikuu
Lehola Keskkonnahariduskeskuse Pirita-Kose õpituba korraldab innovatsioonikuu raames 7. oktoobril Tallinna munitsipaalkoolide ja lasteaedade õpetajatele koolituse "Loodus kui kunstiteos", mille viib läbi kunstiõpetaja ja loodusgiid Cornelia Kotto.
"Loodus kui kunstiteos" - koolitus õpetajatele, milles käsitletakse loodust kui kunstiteost, aga tehakse ka loodusest kunstiteos. Räägitakse nii vormi, värvi, joonte kui kompositsiooni seostest; nägemise, vaatamise, vaatlemise ja märkamise olulisusest ning võimalustest; taimede märkamisest üldpildi ehk looduse foonil, kuidas taime vaadelda; taimeosade tundmisest ning mõne levinuma taime nime meeldejätmisest. 
Koolitaja: Cornelia Kotto, haridusteaduste MA (kunstiõpetaja), loodusgiid.


November, valgusekuu
Lehola Keskkonnahariduskeskuse Pirita-Kose õpituba korraldab valgusekuu puhul 8. novembril Tallinna munitsipaalkoolide ja -lasteaedade õpetajatele küünlavalgel õdusa muinasjutuvestmise koolituse „Lugude jutustamise osa keskkonnahariduses“ koos jutuvestja Piret Pääriga.


Detsember, toidukuu

Detsembris viib Lehola Keskkonnahariduskeskuse Pirita-Kose õpituba Tallinna munitsipaallasteaedade 6-7 aastastele koolieelikutele ja munitsipaalkoolide l kooliastme (1. - 3. klassi) õpilastele traditsiooniliselt läbi õuesõppeprogrammi "Päkapiku loodusrada", mille käigus osalejad erinevaid looduse ja keskkonnaga seonduvaid ülesandeid 

 
Jaanuar, linnaruumi kuu
Lehola Keskkonnahariduskeskuse Pirita-Kose õpituba viib Tallinna munitsipaallasteaedade 6-7 aastastele koolieelikutele ja munitsipaalkoolide l kooliastme (1. - 3. klassi) õpilastele Pirita maastikukaitsealal läbi õuesõppeprogrammi "Talv metsas".
 
Lisaks selguvad jaanuaris aasta 2023 tegijad looduses, mille kohta koostab Lehola Keskkonnahariduskeskuse Pirita-Kose õpituba Kuldvillakulaadse õppemängu "Aasta tegijad looduses 2023". Õppemäng on Lehola keskkonnahariduskeskuse kodulehel leitav ja mängitav kõigile soovijatele.
Eelmiste aastate Kuldvillakud leiab siit.

Kuna elurikkus on üheks linnaruumi osaks ja ta on kõikjal meie ümber, isegi siis, kui me seda tähele ei pane. Elurikkus on eluks oluline, isegi siis, kui me sellele iga päev ei mõtle. Kuidas õppida seda märkama, väärtustama ja hoidma?  
20. jaanuaril 2023 korraldab Lehola Keskkonnahariduskeskuse Pirita-Kose õpituba Tallinna munitsipaallasteaedade ja -koolide õpetajatele koolituse "Elurikkus on lähedal". Koolitajateks on Maarika Männil ja Reet Kristian Keskkonnaametist.
Koolitus lükkub koolitaja haigestumise tõttu edasi, uus kuupäev on 21. aprill kell 10.00!


 

Veebruar, energiakuu

Lehola Keskkonnahariduskeskuse Pirita-Kose õpituba pakub Tallinna munitsipaallasteaedade 6-7 aastastele koolieelikutele ja munitsipaalkoolide l kooliastme (1. - 3. klassi) õpilastele õppeprogrammi "Teadusteater - maa, õhk, tuli ja vesi", mille käigus tehakse vahvate katsete käigus lähemalt tutvust Maa põhielementidega.

 

8. veebruaril korraldab Lehola Keskkonnahariduskeskuse Pirita-Kose õpituba Tallinna munitsipaallasteaedade ja -koolide õpetajatele õppepäeva Lahemaa pärimuskojas teemal "Puuliikide tutvustus rahvusliku käsitöö vaatest koos praktilise tegevusega". 
 

Veebruaris korraldab Lehola Keskkonnahariduskeskus ka joonistamisvõistluse teemal "Energia."
Lase fantaasial lennata ning pane paberile, mida sinu jaoks see sõna tähendab, millisel põneval viisil energia tekkida võiks või kuidas seda kasutada saaks.
Joonistamisvõistlus on mõeldud Tallinna munitsipaallasteaedade 6-7 aastastele koolieelikutele ja munitsipaalkoolide l kooliastme (1. - 3. klassi) õpilastele.
 

 
Märts, jäätmete kuu
Lehola Keskkonnahariduskeskus korraldab lauamängukonkursi teemal “Tarbimine ja säästmine”.
Läbi mängu loomise õpivad tegijad ise kõige rohkem ja mõtlevad selle teema peale. Konkurss on mõeldud kõikidele Tallinna munitsipaallasteaedade lastele ja munitsipaalkoolide õpilastele.
 
Lehola Keskkonnahariduskeskuse Pirita-Kose õpituba pakub Tallinna munitsipaallasteaedade 6-7 aastastele koolieelikutele ja munitsipaalkoolide l kooliastme (1. - 3. klassi) õpilastele õppeprogrammi  "Vanast uus - tutvumine jäätmemajandusega", mille käigus räägitakse säästlikust tarbimisest, taaskasutusest ja jäätmete sorteerimisest.

23. märtsil toimub Mustamäel, Lehola Keskkonnahariduskeskuses koolitus "Ajakirjandusest, paberreklaamidest, vanapaberist punumise tehnikad ja tarbeesemete valmistamine säästval moel ". Koolitajaks on Margus Rebane.

Aprill, kliimakuu
Lehola Keskkonnahariduskeskuse Pirita-Kose õpituba pakub Tallinna munitsipaallasteaedade 6-7 aastastele koolieelikutele ja munitsipaalkoolide l kooliastme (1. - 3. klass) õpilastele keskkonnahariduslikke õppeprogramme

Koolitaja haigestumise tõttu jaanuaris ära jäänud koolitus Tallinna munitsipaallasteaedade ja -koolide õpetajatele  "Elurikkus on lähedal" uus kuupäev on 21. aprill.
Koolitajateks on Maarika Männil ja Reet Kristian Keskkonnaametist.
Koolitus toimub Lehola Keskkonnahariduskeskuse Pirita-Kose õpitoas.

 
Mai, elurikkuse kuu
Lehola Keskkonnahariduskeskuse Pirita-Kose õpituba pakub Tallinna munitsipaallasteaedade 6-7 aastastele koolieelikutele ja munitsipaalkoolide l kooliastme (1. - 3. klassi) õpilastele õuesõppeprogramme "Ohoo! Soo", "Geniaalsed linnud", "Elu mullas" ja "Mine metsa", mis eriti hästi meid ümbritsevat elurikkust näitlikustavad.
Kõigi Lehola Keskkonnahariduskeskuse Pirita-Kose õpitoa poolt pakutavate õppeprogrammidega saate tutvuda SIIN.
 
19.05 korraldab Lehola Keskkonnahariduskeskus Tallinna munitsipaallasteaedade ja -koolide õpetajatele õuesõppepäeva "Elurikkus meie ümber" väljasõiduga Penijõele ja Puhtulaiule.
Koolitajateks on Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna spetsialistid Ave Huugen ja Kalle Kõllamaa.
 

Juuni,  looduskaitsekuu
Kõik Lehola Keskkonnahariduskeskuse Pirita-Kose õpitoa poolt Tallinna munitsipaallasteaedade 6-7 aastastele koolieelikutele ja munitsipaalkoolide l kooliastme (1. - 3. klass) õpilastele pakutavad õppeprogrammid innustavad mõtisklema nii keskkonna- kui looduskaitseteemadel.


August, mere kuu
Lehola Keskkonnahariduskeskus korraldab Tallinna munitsipaallasteaedade ja -koolide alushariduse õpetajatele 9.-10. ja 16.-17. augustil koolituse "Eesti kalad ja ökoloogilised seosed veekogudes".
Koolituse viib läbi Anu Metsar, Eesti Maaülikooli ökonoomika ja ettevõtluse eriala sotsiaalteaduse magister.
Anu Metsar on läbi viinud palju erinevaid looduslaagreid ja kalakoolitusi ning välja arendanud Järvemuuseumi koos  erinevate õppeprogrammidega.

Samuti pakub Lehola Keskkonnahariduskeskuse Pirita-Kose õpituba Tallinna munitsipaallasteaedade 6-7 aastastele koolieelikutele ja munitsipaalkoolide l kooliastme (1. - 3. klass) õpilastele õuesõppeprogrammi "Mere sõbrad".
 

Lisaks toimuvad aastaringselt Lehola Keskkonnahariduskeskuse koordineerimisel KIK ja Tallinna Haridusameti õppekäigud erinevatesse looduskeskustesse.


Rohkem infot 2022-2023 loodus – ja keskkonnahoiu teema-aasta kohta leiab veebilehelt https://www.tallinn.ee/et/haridus/loodus-ja-keskkonnahoiu-teema-aasta 
 

Viimati muudetud 22.09.2024