Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Linnulauluhommik Kadriorus

Linnulauluhommik Kadriorus

30.aprilli varahommikul toimus Tallinna munitsipaalkoolide ja -lasteaedade õpetajatele tasuta linnulauluhommik Kadriorus.

Kevad on ilus aeg ja hääli looduses on kõige enim just nüüd. 
 
Retkejuhtiks oli bioloog ja loodusetundja Val Rajasaar Muraste Looduskoolist.

image_6487327.jpg
 
Õppepäeva käigus saime hääle järgi tuttavaks lindudega, kes meie läheduses elavad.
Val rääkis kuidas tema juba lapsena hakkas linde tundma õppima. Ta kuulas raadiost Fred Jüssi Linnuaabitsat ja salvestas 
magnetofoniga, et pärast kuulata ja õppida. Tänapäeval on igasuguseid elektroonilisi abilisi taskust võtta, kõik on lihtsam kui 30 aastat tagasi. Peab ainult huvi olema.
 
Kõigil lastel on sünnist saati olemas huvi looduse vastu, aga seda peab toitma, küsimustele vastuseid andma.
Selleks on hea, kui õpetajad saavad kogenud loodusgiidiga oma teadmisi täiendada ning  julgust tõsta, et lastega looduses käia.
Sellised retked on vajalikud. 

Kui ei käida õues, siis see huvi kustub tasapisi ja hiljem ei saa seda enam tagasi. Hoidkem seda huvi, et meie järgmised põlvkonnad oleksid loodustundlikumad. Lastega metsa!

Oma Kadrioru pargi ringkäigul õnnestus meil kuulda ja näha sinitihast, rasvatihast, metsvinti, ohakalindu,  linavästrikut,  käblikut, väikest lehelindu,  punarinda,  kaelustuvi,  varest,  musträstast,  hallrästast,  laulurästast, sinikaelparte, kosklaid, laglesid, laululuikesid ja üllatuseks (ka Valili) oli kalakajakas, kes tegi pesa puu otsa.
Oli väga tore varahommikune õppekäik.