Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Meie tubli programmijuht Krista Kutsar viis õpetajatega läbi praktilisi loodusteemalisi mänge - Rohelise Kool Eesti programmi raames.

Meie tubli programmijuht Krista Kutsar viis õpetajatega läbi praktilisi loodusteemalisi mänge - Rohelise Kool Eesti programmi raames.

Üks Rohelise kooli alustalasid on kohaliku kogukonna kaasamine ja teiste võrgustiku õppeasutustega teadmiste jagamine.
🐦
Ilus näide on oktoobris Tallinna Mustamäe õpetajatele korraldatud õuesõppe koolitus „Lindude pesakastide radadel ja õuemängud“, mille algatas Tallinna Lehola Lasteaed ise koos ühe linnusõbrast linnaelanikuga ja Lehola Keskkonnahariduskeskusega.
🐦
Linnuõppepäevale tuli 7 erinevast Mustamäe lasteaiast 20 õpetajat. Räägiti lindude pesakastide vajalikkusest ja nende ülespaneku meetoditest. Õpetajatele tutvustati väikest lindu nimega must-kärbsenäpp ja saadi aimu, milline pesakast Lehola õuealalt on sellele linnule sobivaim.
🐦
Õppepäeva juhendaja linnusõber Ingrid on tavaline linnakodanik, kes lindudest hoolib, neist palju teab ning kes soovis enda kirge ja teadmisi Rohelise kooli lasteaialaste ja õpetajatega jagada. Lehola lasteaed on temalt enne pesakaste kingituseks saanud ja lastega pesakastide juures vaatlusretkel käinud.
🐦
Samuti mängis Lehola Keskkonnahariduskeskuse programmijuht Krista õpetajatega läbi praktilisi loodusteemalisi mänge. Näiteks ühes mängus tuli väga hästi tunda erinevaid metsloomade tunnuseid. Ilm oli päikseline ja külm, aga õpetajatele andis sooja aed-salvei tee, mis kasvab Lehola õueaias.