Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Õppeprogramm „Kalapäev - õpime ja kokkame“ koolieelikutele ja 1.kooliastmele

Mis teeb kalast kala, kuidas neid ära tunda, miks on räim meie rahvuskala ja kuidas ta maitseb - kõike seda ja palju muudki saab teada lausa mängides.

Lehola Keskkonnahariduskeskus pakub Keskkonnainvesteeringute Keskuse projekti toetusel lasteaias ja koolis kohapeal toimuvat programmi "Kalapäev - õpime ja kokkame". 

Programmis õpivad lapsed tundma Eesti kalade mitmekesisust, saavad teada, millised on nende kohastumised veeeluks (lõpused, uimed, soomused, ujupõis), kuidas liike eristada (uimede arv ja asukoht), kus nad elavad (magevee-, mere- ja riimveekalad, siirdekalad), mida söövad (rööv- ja lepiskalad) ja kuidas paljunevad (kudemine, mari ja niisk) ning seoseid keskkonna ja inimesega.
image002.jpg
Lapsed saavad teada, kes on kalamees ja kes kalur, kuidas kalavarusid hoida, miks on kala kasulik püüda ja süüa ning miks räim on meie rahvuskala. Praktilise tööna uurivad nad räime välis- ja siseehitust.
Lapsed õpivad räimi puhastama ja praadima. Praetud kalad üheskoos ka süüakse.
 
Programm vastab Koolieelse lasteasutuse ja Põhikooli riiklikele õppekavadele ja on Eesti Keskkonnahariduse Ühingu poolt tunnustatud kvaliteeti tõendava murakamärgisega.
Kalapäevadel on õppinud kalu tundma ja ka sööma juba sadu Lõuna-Eesti lasteaia- ja koolilapsi! Nüüd on see võimalus ka Tallinnas.


Programm viiakse läbi õppeasutuses kohapeal, kestab 3,5 astronoomilist tundi ja grupi suuruseks on üks koolieelikute rühm või kooliklass.
 
Programmi omaosalustasu on ühe rühma/klassi peale kokku on 90 eurot.
 
Oktoobri teisest nädalast on võimalik õppepäeval osaleda lasteaedadel ja novembris koolidel.
Registreerimine ja lisainfo: anu@riiska.ee
 
Oma osalemise programmis peab pärast registreerumist kinnitama ka läbi linnatöötaja portaali .

Lisaküsimused:
Signe Lett
58668009