Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Lemmikloomade matmine ja tuhastamine

Tiheasustusega alal tohib lemmiklooma matta vaid oma koduaeda või lemmikloomade kalmistule.

Lemmiklooma on lubatud matta nii lemmikloomade kalmistule, kui oma koduaeda, kus oht inimese ja looma tervisele puudub, kui:

a) lemmikloomal ei ole olnud ohtlikku nakkushaigust – marutaudi, koerte katku vms;
b) korjus maetakse piisavalt sügavale, et liha- ja kõigetoidulised linnud ja loomad sellele juurde ei pääseks;
c) matmine kahjustab keskkonda võimalikult vähe.

Looma surnukeha transportimisel matmispaika ei tohi ohustada inimeste ja loomade tervist (surnukeha peab olema näiteks kastis, kaetud vms). Lisateavet saab Põllumajandus- ja Toiduametilt.

Kõige sobivam on matta lemmikloom kalmistule või lasta tuhastada (näiteks Tallinna väikeloomade krematooriumis). Surnud lemmikloomade matmist ja tuhastamist (sh tuha tagastuseta põletamist) aitab korraldada ka osa loomakliinikuid ja -arste.

Tallinna väikeloomade krematoorium

Tallinna väikeloomade krematoorium asub Pääskülas aadressil Raba tn 40. Krematoorium on avatud tööpäeviti, külastus tuleb enne telefoni teel kokku leppida. Looma surnukeha võib ise krematooriumisse kohale viia või kasutada krematooriumi transporditeenust (transport Tallinna piires maksab 16 eurot). Lemmikloomi tuhastatakse nii üheskoos (hind alates 12 eurost) kui ka eraldi (hind alates 24 eurost), tuhastamise hind sõltub looma kaalust. Loomaomanik saab oma lemmiku tuha tagasi talle meelepärases urnis. Tuhaurnid, -karbid ja -kotid on müügil kohapeal.

Hinnakiri, urnide fotod ja muu lisateave: http://www.loomakrematoorium.ee

Tel 672 2350, 5551 7527
E-post info [ät] loomakrematoorium.ee

Viimati muudetud 18.05.2021