Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Lemmikloomade registreerimine

Lemmikloomade registreerimine

Tallinna koerte ja kasside pidamise eeskirja kohaselt tuleb kõik linnas elavad koerad ja kassid märgistada mikrokiibiga ja registreerida Tallinna lemmikloomaregistris (tutvu Tallinna lemmikloomaregistri põhimäärus), mis on osa üle-eestilisest lemmikloomaregistrist. Soovitame kiibistada ka teised lemmikloomad.

Foto: Kass & Pojad; Tommy
Foto: Kass & Pojad; Tommy

Lemmikloomale paigaldatud mikrokiibi number tuleb registreerida Tallinna lemmikloomaregistris kas kiibi paigaldajal, loomaomanikul endal või lemmikloomaregistri volitatud töötlejal. Sel juhul on kiibinumbri järgi võimalik Tallinna lemmikloomaregistrist otsida leitud looma omanikku.

Looma registreerimiseks kasuta Tallinna e-teenindust. Sisene portaali ID-kaardi või mobiil-ID kaudu. Avanenud lehe vasakus ääres klõpsa linki "Uus registreering" ja "Lemmiklooma registreerimine". Sisesta looma kiibi number ning klõpsa "Edasi". Kui loom on registreerimata, avaneb looma registreerimisvorm. Täida nõutud väljad ja salvesta.

Registreerimiseks võib pöörduda ka lemmikloomaportaalis toodud Tallinna lemmikloomaregistri volitatud töötlejate poole. Andmete sisestamine registrisse on tasuta. taotlen.tallinn.ee e-teeninduse kaudu saavad oma lemmiklooma registreerida vaid Tallinna elanikud. Lemmikloomaportaali E-teeninduse kaudu saavad andmeid lisada/vaadata nii Tallinna kui ka teiste Eesti omavalitsuste elanikud.

Andmete muutmine registris

Tallinna e-teeninduses saab omanik ise muuta oma kontaktandmeid (e-posti aadress ja telefoninumber), märkida looma surmaaja ning muuta ka looma tegeliku asukoha andmeid. Selleks tuleb esmalt siseneda portaali ID-kaardi või mobiil-ID kaudu. Oma kontaktandmete muutmiseks tuleb klõpsata "Minu andmed" ja "Kontaktandmed". Looma surma teatamiseks tuleb klõpsata "Minu andmed" ja "Tehtud registreeringud" ning "Muudan surma andmeid". Looma tegeliku elukoha aadressi lisamiseks tuleb klõpsata "Minu andmed" ja "Tehtud registreeringud" ning seejärel klõpsata looma nimel, kellele soovite elukoha aadressi lisada.

Looma nime, sünniaja ja soo-andmete parandamiseks ning vaktsineerimise ja steriliseerimise/kastreerimise teabe lisamiseks peab omanik pöörduma Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti lemmikloomade heaoluteenuse juhi Hellika Landsmanni ([email protected]) poole. Andmete muutmiseks tuleb saata posti või e-posti teel kiri koos oma isikukoodi, looma kiibi numbri ja andmetega, mida soovitakse muuta.  

Lemmiklooma ümber registreerimiseks on vaja nii praeguse kui ka tulevase omaniku nõusolekut. Üks võimalus on minna koos uue omanikuga Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalametisse (Harju 13, Tallinn) lemmikloomade heaolu teenuse juhi Hellika Landsmanni juurde, kohtumise palume enne kokku leppida: [email protected]. Mõlemal isikul peab olema kaasas isikut tõendav dokument (ID-kaart või pass) ja looma dokumendid (tõutunnistus, pass või vaktsineerimistunnistus). Teine võimalus lemmikloomade heaolu teenuse juhile  mõlema isiku digiallkirjaga avaldus sooviga loom ühelt omanikult teisele ümber registreerida. Avalduses peab olema kirjas nii praeguse kui uue omaniku nimi, isikukood, elukoht ja kontaktandmed (telefoninumber ja/või e-posti  aadress). Avaldusse tuleb märkida ka looma kiibi number ja tegelik asukoht. Kolmas variant on saata või viia ostu-müügi- või kinkeleping, mis tõendab, kelle vahel on looma üleandmine toimunud.

Hätta jäämisel pöördu Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti lemmikloomade heaoluteenuse juhi Hellika Landsmanni poole: [email protected]; 616 4004.

Viimati muudetud 02.07.2024