Projektikohtumine Tallinnas
Neljas Comeniuse partnerite koostööprojekti kohtumine toimus Eestis 15 -20. oktoobril 2013 Tallinnas.
15. oktoobri hommikul saabusid Tallinna meie partnerid Taanist, Norrast, Belgiast ja Inglismaalt ning õhtupoolikul partnerid Saksamaalt. Kõik meie külalised olid Eestis esmakordselt.
16. oktoobri hommikul kogunesid lasteaia saali projektis osalevate rühmade lapsed ja nende õpetajad. Rahvariietes lapsed juhatasid külalised istuma. Iga külaline sai kingituseks kaela pihlakatest meisterdatud kaelakee. Algas kontsert koos Lepatriinudega, kus nähti Kaera-Jaani tantsu ning kuuldi mitmeid laulu ja pillilugusid Eestimaalt. Külalised tutvustasid ennast ühe laulumänguga, mis on omane nende kodumaale ning kõik Lepatriinud said rõõmsalt kaasa lüüa.
Lasteaia poolt olime valmistanud külalistele väikesed kingitused. Iga külalisriik pidi leidma oma kingituse talle määratud lõhna järgi. Kingituste kaudu said külalised teada, et Eestis on kohustuslik kanda pimedal ajal helkurit, soovituslik hoida vihmakeep taskus ning meenutuseks Eestimaast sini-must-valge küünal.
Peale kontserti tutvustas lasteaia direktor Tiiu Parbus Tallinna Lepatriinu Lasteaia tööd Power Point ettekandena ning seejärel said külalised oma silmaga lasteaia elu näha ja majaga tutvuda. Suurimaks üllatuseks oli külalistele asjaolu, et lapsed magavad päeval - voodis, linade vahel, pidžaamades ja keegi ei jooksegi voodist välja?
Kõigil kolmel tööpäeval toimusid lasteaias projekti töökoosolekud, kus arutasime, mis on tehtud, mis on tegemata ning mis on meie murekohad. Mõned tegemata asjad said tehtud ning lähituleviku tegevusplaan kokku lepitud. Ühiselt tõdesime, et projektikoosolekud on hädavajalikud.
Külalised vaatlesid kolme tööpäeva jooksul ka rühma õppetegevusi. Päikesetriinude rühma õpetajad Helle, Katrin, õpetaja-abi Maret ning Marjatriinude õpetaja Tiina viisid läbi matemaatika tegevuse, Pilvetriinude rühma õpetajad Kaja ja Kaia näitasid integreeritud õueõppetegevust. Muusikaõpetaja Liia viis läbi muusikategevuse Trkitriinude rühma lastega ning võimlemisõpetaja Janika võimlemistegevuse Lilletriinude rühma lastega.
Kuna paljud meie külalised on lasteaed-koolidest siis külastasime ka Tallinna Lilleküla Kooli. Lilleküla kooli õppeala juhataja Tiina Stamm tutvustas lühidalt kooli elu-olu, külalised nägid klassiruume, sööklat, arstikabinetti, õpetajate tuba, direktori kabinetti, aulat ja võimlat. Nägime arvutiõppe tundi, matemaatika tundi, tööõpetuse tundi, kodunduse tundi ning eesti keele tundi muukeelsetele lastele.
Külalistele ei jäänud märkamata kooli väga hea seisukord.
Kokkuvõttes olid meie lasteaia- ja Lilleküla kooliga tutvumine külalistele väga harivaks ja huvitavaks tööalaseks kogemuseks.
Lasteaias veedetud päevade jooksul oli meie lasteaia peakokk Elviira koos oma meeskonnaga valmistanud külalistele maitsvad lõunasöögid, mis samuti tekitasid imestust – kas nii maitsev, tervislik ja isuäratava välimusega toit teil igapäev ongi? Rühmaruumidega tutvumas käies nähti, et tõepoolest, ka lapsed söövad sama toitu;). Töökoosolekute vaheaegadel ootas meid kohvipaus, tervislike suupistetega köögimeeskonnalt.
Kuna kõik meie külalised olid Eestimaal esmakordselt siis soovisime neile näidata ja tutvustada meie kodumaad nii palju kui võimalik.
Teisel projektipäeva pärastlõunal toimus ekskursioon Bastioni tunnelites. Külalised said teada, kes on Ülemiste Vanake, kus ta elab ning nägid lühifilmi Eestimaa ajaloost alates 1100 aastast.
Kolmanda päeva pärastlõunal külastasime Rocca al Mare Vabaõhumuuseumi. Kuie Koolimaja lahke koolipreili tutvustas meile 100 aasta tagust koolitundi Eestimaal - koos krihvlite, tindipottide, „Meie Isa palve“ ja kõige muu sinna juurde kuuluvaga. Õppetöö kulges väga vallatus meeleolus. Õnneks olid rotid kooli sahvrist herned ära söönud ning nii jäid koolitunnis korrarikkujad seekord karistuseta.
Neljanda külastuspäeva õhtul tutvusid külalised läbi KGB Teater - Kohvik - Muuseumi huumoriprogrammi Nõukogude Eesti ajalooga. Meie üllatuseks pakkus see osa Eesti ajaloost külalistele väga suurt huvi.
Viiendal külastuspäeval näitasime oma külalistele kohta, kus leidis aset „Laulev revolutsioon“ - meie Laululava, Amandus Adamsoni „Russalkat“, Kadrioru Lossi ning väikest osakest KUMU-st. Projektikohtumise lahkumisõhtu toimus Kadriorus „Gourmet Coffee“ hubases miljöös koos maitsvate eestipäraste toitudega.
Lehekülge haldab
Tiiu Parbus,direktor
tel 6566424; 5115321, e-post:[email protected]