Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Töökoosolek Hispaanias

Töökoosolek Hispaanias

Viiendale projektikohtumisele sõitsid projektijuht Kertu Mellikov ja muusikaõpetaja Liia Hammer. Projektipartnerite kohtumine toimus Hispaanias, Benidormis 11.03.2014 – 16.03.2014. 

Colegio Bautista Lledó  koolipere võttis külalisi vastu meeleoluka kontserdiga. Kontserdil kõlasid kõigi partnermaade tuntuimad muusikapalad ja tantsud.

Colegio Bautista Lledó  kooli eripäraks on õppimine peamiselt inglise, hispaania ja Valencia keeles. Koolis on kokku 17 õpetajat ja 200 last vanuses 3-13. Kool on asutatud 1966 aastal. Koolimaja oli aiaga piiratud, väike, armas, heas seisukorras 2 korruseline maja.  Erinevalt Eestist, kus on koolide ja lasteaedade õuealadel palju muruplatse, puid ja liivakaste, oli seal õueala asfalteeritud. Kõikides klassides k.a lasteaiarühmades olid kasutusel Smart tahvlid. Eriti aktiivset tahvlite kasutamist märkasimegi lasteaia rühmades. Veel ühe erinevusena võiks välja tuua klassiruumide seintel olev õppematerjalide rohkus, mis hakkas samuti silma just lasteaia rühmades. Mõnes klassiruumis oli neid lausa maast laeni. Suuremate laste klassiruumid olid tagasihoidlikumad. Lapsed olid sõbralikud ja avatud, vaatasid meid uudistavalt ning püüdsid meiega suhelda inglise keeles.

Koolipäev algab Colegio Bautista Lledó-s  kell 9.00 ja kestab 11.00, seejärel on 30 minutiline vahetund ja siis koolipäev jätkub  kuni lõuna vahetunnini 12.30. Enamus lastel on lõunasöögiks kodust kaasavõetud toit, kuid on võimalik süüa ka sooja lõunat kooli sööklas. Koolilõuna on tasuline. Pärast 30 minutilist söögivahetundi koolipäev jätkub ning lõpeb 16.30. Põhi ja keskharidus 6 - 16 aastastele lastele on kohustuslik ja tasuta, alusharidus on tasuline. Koolipäevadel tutvusime klassiruumide, laste ja õppetegevustega, projektijuhid arutasid projektiga seonduvaid tegevusi.

Vabal ajal tutvusime Lõuna – Hispaanias asuva Benidormi linna kultuuri ja vaatamisväärsustega nagu moderne arhitektuur ja väga moderne raekoda, härjavõitluse traditsioonide, treeningute ja areeniga. Härjavõitlus on seal endiselt au sees ja sellesse suhtutakse suure lugupidamisega. Benidormi naistel on erakordselt kaunid ja toretsevad rahvariided, mida meil täiesti juhuslikult õnnestus tänavapildis näha. Nägime flamenko tantsu flamenko tantsu kodumaal,  Benidormi saart rohkete kajakate ja kaktustega,  ettevalmistusi „las Fallas“ festivaliks Valencias. Valencias külastasime ka mere- ja ookeanihariduse keskust, kus muuhulgas ravitakse vigastatud merikilpkonni ja uuritakse haide käitumist. Seal on eraldi keskus ka eelkooliealistele lastele tutvustamaks neile keskkonna hoidmise tähtsust ja erinevaid veeasukaid, kelle koduks on meri või ookean.

Meie päevad möödusid kultuuriliselt ja traditsioonide poolest Eestist väga erinevas Benidormis liigagi kiirest.

Tagasi Lepatriinusse pöördusime huvitava ja hariva kogemuse võrra rikkamana.

 

Lehekülge haldab

Tiiu Parbus,direktor
tel 6566424; 5115321, e-post:[email protected]

Viimati muudetud 27.02.2024