Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Töökoosolek Hispaanias

Töökoosolek Hispaanias

Teine töökoosolek toimus Hispaania linnas Navia 22.04.2009 – 26.04.2009

Vahemaandumistega lennureis Tallinn–Riia-Pariis-Oviedo, kust vastu tulnud autoga  sõideti sihtpunkti Naviasse, viis  partneritega kohtuma juhataja Tiiu Parbuse ja õpetaja Kertu Mellikovi. Kingituseks oli  kaasa võetud laste joonistustega pildialbum, CD- fotod Lepatriinu Lasteaiast kõikidele partneritele ja maiustamiseks "Kalevi" kommid.

Kohtuti juba vanade tuttavatega ja saadi tuttavaks uutega lastesõimest "Pinin". „Pinin" on väike põnnike, Hispaania lasteraamatu tuntud tegelane. Lastesõim on mõeldud kuni 3a vanustele lastele ja alustas tööd alles paar aastat tagasi. „Pinin"on Navia linna esimene munitsipaallasteaed selles vanuses lastele.  Õpe on projektipõhine ning õppetöö toimub tihedas koostöös lastevanematega  (vahendite valmistamine, õppekäigud). Lapsed ja personal kannavad ühtset vormi – kahevärvilisi pikitriipu kitleid.

Projektipartnereid võtsid „Pinini" kõik lapsed ja personal vastu rõõmsa lauluga. Seejärel toimus väga põhjalik lasteaia ruumide ning elu-olu tutvustus. Päeva teine pool möödus usinalt töökoosolekul projektiasju arutades, kus iga partnermaa tutvustas lastevanemate küsitluse esimese punkti tulemusi. Iga partner oli leidnud koostöös vanematega oma lähenemisviisi (Saksamaal mõttetalgud, Eestis ankeet, Inglismaal ja Hispaanias individuaalsed vestlused).  Kolmanda päeva hommikul kohtuti  Navia linnapeaga iidses Raekojas. Seejärel suunduti lasteaeda kokkuvõtete tegemiseks. Omaette elamus oli kohtumine „Pinin"i kollektiivi- ja lastevanematega kohalikus siidripubis (sidereja) koos mereandide nautimisega. 

Kustumatu mulje jättis ekskursioon eelajaloolises muinaskülas – Parque historico del Navia. ja mäe sees asuvates lubjakivi-koobastes – As Covas da Andia, uhke kaluriküla uudistamine ning jalutuskäik Biskaia lahe pankrannikul tuuli trotsides. Kohtumise eelviimasel päeval imetlesime kaunist Cudillero linnakest ning jalutasime kõik koos Oviedo linnas, kus oli palju huvitavaid skulptuure, põnev vanalinn ning meeleolukas linna turg.   

Teisel töökoosolekul otsustati:

 1. Teise küsimuse kokkuvõtted tehakse sügisel Londonis.
 2. 3. ja 4. küsimuse kokkuvõtted tehakse 2010 kevadel Londonis.
 3. Vanemate vastuste põhjal leitud ühisosa märksõnad küsimusele nr 1 on :
  • Haridus,
  • Sotsiaalne vilumus
  • Õnn-heaolu
 4. Tutvustada vanematele partnermaade ühisosa Euroopa Päeva peol.
 5. Materjalid peo käigust, Power Point ettekanne või DVD saata partneritele välja juuni 2009 alguses.

Kohtumisega jäädi rahule, kuigi ilmad olid oodatust külmemad ja panid kaasavõetud kerge riietuse tõttu vahel lõdisema. Hispaania reis andis palju uusi emotsioone ja huvitavaid kogemusi tööks laste ja  lastevanematega 

Meelde jäi:

 1. Rõõmsad pruunisilmsed  lapsed.
 2. Laste liikumine ühest ruumist teise tunnuslaulu saatel „rongina" (üksteise kitlisabast kinni hoides)
 3. Lasteaia oma raamat, kus oli kirjas lasteaia saamislugu.
 4. Koostöös vanematega igale lapsele koostatud oma sugupuu raamat.
 5. Lasteaia ruumides olevad mitmed meile uudsed turvalahendused (näiteks „praoga" uksed, kuhu lapse näpud ei jää vahele).
 6. Üllatavalt väike õueala.
 7. Väga maitsvad toidud.
 8. Ilusad kevadised loodusvaated.

Navias toimunud kohtumise pilte vaata meie pildigaleriist


Pärast kohtumist pühenduti täie innuga Euroopa päeva tähistamise ettevalmistustele, et sellest kujuneks tore, meeldejääv ja laste ning kõigi osalejate silmaringi laiendav üritus.

 

 

Lehekülge haldab:

Tiiu Parbus, direktor
tel 6566424; 5115321, e-post:[email protected]

Viimati muudetud 27.02.2024