Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Töökoosolek Inglismaal

Töökoosolek Inglismaal

Kolmas töökoosolek toimus Londonis 4-8. november 2009

Kohtumisele sõitsid õpetajad Mare Robal, Kaia Beres, Kertu Mellikov ja Astrit Herzen. Tallinn-Riia-London lend möödus viperusteta ja heades ilmaoludes ning Gatwicki lennujaamas oli saabujaid ootamas projekti juht Jose, kelle abil jõuti rongi ning elevust tekitanud taksosõiduga kiiresti ja turvaliselt Norfolk Towers hotelli, mis asub Londoni kesklinnas Oxford Street´i lähedal.

Kohtumise lühikava: 
I päev – 
lend Londoni, tervituskohtumine partneritega, ühine jalutuskäik õhtuses Londonis ja Hiina linnaosas koos meeleoluka õhtusöögiga  hiina restoranis, kus igaüks sai harjutada pulkadega söömist, mis eriti õnnestuda ei tahtnud.

II päev – 
Portman Early Childhood Centre`ga tutvumine, töökoosolek ettekannete tutvustamisega, kohtumisõhtu personali ja lastevanematega koos moslemite rahvuslike roogade ja Inglismaa ajaloolist traditsiooni järgiva  5.nov. ilutulestikuga  keskuse katusel, hilisõhtune London – Trafalgar`i väljak, Thames`i jõgi ja kuulus Big Ben`i kellatorn.

III päev – 
tutvumine Church St Area ning Gateway Primary kooliga, New Pin  ja Lutton`i
perekeskusega, linnaosa turuga, särtsakas ühine õhtusöök Portmani perekeskuse personaliga liibanoni restoranis koos idamaiseid tantse tantsivate temperamentsete meeskelnerite, liibanoni rahvusroogade ja ühistantsudega.

IV päev – 
ühine tutvumine Londoni vaatamisväärsustega: metroo, Tower`i kindlus ja Tower Bridge sild, Thames`i jõe kaldapealne, vanalinn,  Milleeniumisild, Moodsa Kunsti      Muuseum, St. Paul`s katedraal, vaateratas, Big Ben, sõit kahekordse bussiga, shoppamine Primarkis.

V päev – 
Oxford Street`i kauplused, kingid-suveniirid-maiustused kodustele ja 13.30 lahkumine hotellist  tagasi Gatwicki lennujaama (kus õpetaja Astrit pani teadmata põhjustel tollivärava piiksuma ja läbis seetõttu põhjaliku kontrolli) ning London-Tallinn otselennuga kenasti ja mugavalt koju.

Portmani Varase Lapsepõlve Keskuse ja tema filiaalide eesmärgiks on toetada sisserännanud moslemiperesid nende integreerumisel inglise ühiskonda ja aidata peret läbi ettetulevate raskuste. Tehakse seda läbi emotsionaalse ja praktilise toetuse - lastele ja  vanematele hariduse andmise (iganädalased keele-ja arvutiõpetunnid vanematele), hoolitsuse ja abi koostöös teiste organisatsioonidega. Keskuses töötab umbes 40 õpetajat. Igale õpetajale on kinnitatud kuni 15 peret, kellega ta järjepidevalt töötab ja nõustab lastekasvatuse probleemides. Kui keskusesse tuleb pere, kelle keelt personal ei oska, siis ei hakata õpetajatele keeleõpet teostama, vaid võetakse seda keelt valdav inimene keskusesse tööle. Keskuses viibivad lapsed põhiliselt koos vanemaga. Vanemal on võimalus soovi ja eelneva kokkuleppegraafiku korral eralduda teistest eraldi ruumidesse, kus pesta pesumasinaga isiklikku pesu ja/või valmistada eraldi sööki nii keskuse kui enda toodud toiduainetest vaid endale ja oma lapsele. Keskus on avatud E-R kella 8.00 – 18.00. Laste magamist ei toimu, sest lapsed viiakse enamasti peale 15.00 koju.  

Meelde jäid:

  • Mänguasjade kogu - TOY`S LIBRARY. Mänguasjad ja mängud olid paigutatud läbipaistvatesse kilekottidesse ja riputatud nagu riided riidepuuga pikale torule rippuma. Lapse arenguks vajalikku ja lapsele huvipakkunud mängu laenutati talle kokkulepitud ajaks koju.
  • MEELTE  ARENDAMISE  TOAD, mis kutsusid esile meiepoolse ohoo-hüüde ja mida tahaks enda lasteaedagi.
  • Turvalisuse tagamise abinõud: vastavalt lapse kasvule kolmes eri kõrguses käsipuud treppidel, riivistatavad turvaväravad koridorides ja uksed, mida lapsed ei saanud ise avada, sõrmede ukse vahele jäämist takistavad turvaliistud ustel, valveadministraator välisukse juures, õueala piiravad kõrged aiad ja koodlukustusega väravad, mille tulemusena võisid vajalikud õuemänguasjad ja –vahendid (jalgrattad, pallid, rõngad, labidad, kühvlid jne) olla käepäraselt paigutatuna pidevalt õues ja erinevates varjualustes ning nende edasi-tagasi ja kokku-lahti pakkimisele ei raisatud tarbetult aega
  • Laste omavahelist suhtlemist oli vähe, sest laps liikus keskuses enamasti vabalt oma tahmise järgi  ühe täiskasvanu saatel.
  • Igal õpetajal on töögraafiku järgi nädalas üks lastevaba päev enesetäiendamiseks ja oma töö planeerimiseks ning  metoodilises kabinetis kindel nimeline töölaud, seinakapp töö- vahendite tarbeks ja arvuti.

Kolmandal töökoosolekul sündis spontaanselt projekti LOGO kujunduse visand – purjelaev nelja partnerriigi lippudega  Euroopa Liidu lipu täheringis. Lepiti kokku järgmine märtsis toimuv kohtumine Londonis ja uued kodutööd:

  1. Koguda ja vormistada ühtsete nõuete alusel ning koostöös lastevanematega materjalid  projektis ühistööna valmivaks RAAMATUKS. Raamat kajastaks lühidalt iga partnermaa ajalugu ja vaatamisväärsusi, rahvakalendri traditsioone ja kergelt järgitavaid rahvustoite, rahvalaule ja –jutte, mida kõik osalejad saaksid tulevikus kasutada oma praktilises töös lastega nende silmaringi avardamisel ja ümbritseva maailma mitmekesisusega tutvumisel.
  2. Iga riik valmistab kokkulepitud küsimuste toel ette oma osa projekti lõppraporti koostamiseks. Lõppraport kantakse ette viimasel projektikohtumisel Tallinnas 19-23.mail Power-Point ettekandena.

Pilte külastusest Londonisse vaata meie galeriist
 


Jaanuar - märts 2010 on Lepatriinu lasteaias toimunud viis aktiivgrupi koosolekut arutamaks:

  • kes sõidavad järgmisele projektikohtumisele Londonis
  • kuidas ja milliseks tähtajaks jaotuvad kodutööde ülesanded osalejate vahel
  • mida huvitavat pakkuda ja korraldada meie külalistele partnerkohtumisel Tallinnas
  • projekti kohta käiva informatsiooni kajastamist lasteaia koduleheküljel
  • ühisraamatusse paigutatavate Eesti traditsioone tutvustavate materjalide analüüs ja vormistus

 



Eelviimane töökoosolek toimus Londonis 10-14. märts 2010.
Londonisse sõitsid marsruudil Tallinn-Riia-London õpetajad Tiina Koppel ja Kaja Eskel ning lasteaia juhataja Tiiu Parbus. Kuna Portman Early Childhood Centre oli saanud investeeringu Londoni linnalt ja oli alanud maja katusel mänguväljaku renoveerimine, siis meie töökoosoleku asukohaks oli mõlemal koosoleku toimumise päeval  Queena Park Children`s Centre. 

Esimese päeva hommiku astusime läbi ka Portman Early Childhood Certre ruumidest, kus vaatlesime töökorraldust maja mõlemal korrusel. Oli huvitav vaadata, et täiskasvanuid oli ruumides peaaegu lastega võrdselt ning raske oli eristada, kes õpetaja või kes lapsevanem! 

Koosoleku esimese päeva pärastlõunal kuulasime partnermaade ettekandeid, mis sisaldasid lastevanemate küsitluse 3. ja 4. punkti kokkuvõtteid ning Londoni koosolekute vahel peredega  tehtud tööd. 

Koosoleku teisel päeval panime kirja kõikide partnermaade mõtted järgmistes küsimustes:

  1. Milline oli meie taotlus küsimustiku koostamisel vanematele?
  2. Milline kasu oli lasteaial, lastel, vanematel küsimustiku läbiviimisest?
  3. Millist strateegiat kasutati küsimustiku läbiviimisel?
  4. Millised olid takistused/väljakutsed projektitöö tegemisel/arendamisel?
  5. Millised olid projektitöö tulemused lastele, vanematele, personalile (mida võime näha ja tunda)?
  6. Läbi mille leidsime tee koostööks?

Lisaks ühisele tööle oli tore tunda tõelise suurlinna hõngu: jalutada ringi, näha juba kooliraamatutest tuttavaid paiku, nautida muusikali, süüa „Times"-i  kääritud 
„Fish&Chips"- i, jalutada Hyde Park-is, kuulata ilusat inglise keele kõla.

Pilte teisest külastusest Londonisse vaata meie pildigaleriist

 

Lehekülge haldab:

Tiiu Parbus, direktor
tel 6566424; 5115321, e-post:[email protected]

Viimati muudetud 27.02.2024