Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Töökoosolek Norras

Töökoosolek Norras

Projekti „Who is Jolly Roger? “ viimasele koostööpartnerite kohtumisele Kviltorp  kooli, Moldesse,  sõitsid 20.05.2014 – 25.05.2014 Lepatriinu Lasteaia direktor Tiiu Parbus, projektijuht Kertu Mellikov ja Õnnetriinude rühma õpetaja Sirli Kont.

Külaliste vastuvõtt toimus kooli aulas kogu kooliperega. Molde lapsed näitasid meile oma laulu ja tantsuoskusi ning seejärel oli külaliste kord ennast tutvustada. Molde koolilapsed kuulasid ja vaatasid huviga kuidas kõlasid erinevate maade keeled.

Kviltorp kool oli uhiuus, kõigest 2 aastat vana,  suure territooriumi- ja koolistaadioniga. Kooliruumides hakkas silma puhtus- klassiruumid, koridorid ja wc-d lausa läikisid puhtusest. Kooli eripäraks olid avatud klassiruumid. S.t. et kahe klassi vahel oli ühine koridor ning puudusid uksed. Mõnede Kviltorp kooli õpetajate arvates ei ole see siiski hea variant. Lapsed võisid vajadusel kasutada müra summutavaid kõrvaklappe, mis seisid koridoris. Kolme päeva jooksul saime külastada erinevaid õppetegevusi: matemaatika tund, näiteringi peaproov, spordipäev, kunstitegevus, emakeele ja kirjanduse tund. Kõikides klassiruumides olid Smart tahvlid, mida õpetajad usinasti kasutasid. Algklassides olid õpetajal tunnis abiks õpetaja –abi. Esimeses klassis märkasime huvitavat süsteemi - igal lapsel oli laual üksteise otsa asetatud 3 plastmassist topsikut  (nagu valgusfoor) -  roheline, kollane, punane. Kui laps ei saanud ülesandest aru, tõstis ta valgusfoori tornis ülemiseks topsikuks punase, kui ülesanne oli arusaadav tõstis laps ülemiseks topsikuks rohelise ja kui lapsel tekkis ülesande käigus küsimus, siis kollase.

Kooli õuealal olid lastel mängimiseks vahvad puust palgid, milledega sai ehitada inimsuuruses maju. Kooli direktori sõnul olid palgid hirmkallid kuid sellele vaatamata ei olnud ükski palk kahe aasta jooksul koolihoovist kuhugi kadunud. Vahetundide ajal nägime lapsi rõõmsalt kõrgete puude otsas turnimas ja pea alaspidi rippumas.

Ka Kviltorp koolis söövad lapsed kodust kaasavõetud toitu. Projektikoosolekutel osalesid ainult projektijuhid, kes koostasid ühiselt projekti lõpparuannet. Teistel külalistel oli samal ajal võimalus tutvuda koolitundidega.

Pärast koolipäevi tutvustasid Molde õpetajad meile Molde linna ja Molde lähiümbruse vaatamisväärsusi. Moldes on lummavad loodusvaated lumistele mäetippudele ja fjordidele. Lumiseid ja puudega kaetud mäetippe vaadates, „Trolli“ muinasjutte kuulates võib tekkida tunne, et mägedes elavadki tõepoolest päris trollid. Kõige elamusterohkemaks sündmuseks kujunes 3 km jalgsimatk mööda populaarset Tusenarsvarden matkarada 407m kõrgusele mäe tippu. Lepatriinud viibisid esimest korda elus pealpool pilvi.

Projekti lõpetamine toimus Kviltorp kooli direktori, Liv, armsas kodus. Meenutasime ühiselt kahe aasta ettevõtmisi, külaskäike ja naljakaid seiku.

Loodetavasti suutsime Rogeri ühiselt (koos arvuka hulga lastega) ümber kasvatada ja heale eluteele suunata. Kuuldavasti seilab lõbus Roger mööda laia maailma ja räägib oma uutele sõpradele, et kõik võivad muutuda - õppida tundma uusi toite, inimesi, keeli -  kui nad seda vaid soovivad. Peaasi, et oled ise avatud, sõbralik ja salliv.

 

Lehekülge haldab

Tiiu Parbus,direktor
tel 6566424; 5115321, e-post:[email protected]

Viimati muudetud 27.02.2024