Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Töökoosolek Saksamaal

Töökoosolek Saksamaal

Viies Comeniuse partnerite koostööprojekti kohtumine toimus Saksamaal, Hamburgis 3.- 8. detsembril 2013.
Hamburgi töökoosolekule sõitsid  Trikitriinude rühma õpetaja ja projektijuht Kertu Mellikov ning Pilvetriinude rühma õpetaja Kaja Eskel.
Vastuvõtjaks meie partner, lasteaed-algkool „Grundschule Lutterothstrasse”. 337 õpilasega kool on saksa ja hispaania keelne, lapsed vanuses 5- 10-aastat ning õpetajaid 22. Kooli eripäraks on multikultuursus, sest lapsi on koolis Hispaaniast, Türgist, Kreekast, Bulgaariast, Horvaatiast, Soomest, Taanist, Rootsist, Šveitsist, Inglismaalt, Ameerikast jne.
Koolipäev algab 8.00.
8-13.00 on erinevad ainetunnid koos kahe 30- ne minutilise vahetunniga. Lastel on koolis kaasas toidukarbid kuid on ka üks söögivahetund kooli sööklas, kus lapsed saavad sooja toitu. Toit tellitakse, sest koolil ei ole oma kööki.
13.00-16.00 päevahoid „Stapellauf“ ehk meie mõistes pikapäevarühm.
- lõunasöök
-lapsed teevad koduseid ülesandeid
- erinevad huviringid lastele.
Kolme tööpäeva jooksul saime tutvuda kooliga ja  vaadata ning osaleda  klasside õppetöös, maitsta kooli lõunat. Ilmataadil oli aga oma plaan. Saksamaa põhjaosa, k.a  Hamburg said tormihoiatuse, millesse suhtuti väga tõsiselt. Lapsevanemad võisid oma lapsed kohe koju viia ning reedel võisid lapsed torm Xaveri tõttu koju jääda. Kool oli siiski avatud ja kohal u. 30 last, kes nautisid koolipersonali ja külaliste tähelepanu käsitöö- töötubades, mis oli reedeseks „Perepäevaks“  planeeritud.
Vabal ajal nägime imeilusat Hamburgi jõuluturgu, kirikuid, Raekoda ja loomaaeda. Eriti meeldejääv oli ekskursioon pimedate keskuses „Dialoog pimeduses“. Täielikult pimendatud ruumis viiakse kuni 8 liikmeline grupp nägijaid pimeda giidi saatel läbi pimeda inimese igapäeva elu – tänav, park, valgusfoor ja sõidutee ületamine, pood, kontsert, sõit praamiga, baari külastus. 60 minuti jooksul on nägijast saanud pime  ning vahetu kogemuse kaudu on võimalik mõista, milliste probleemidega seisavad silmitsi nägemispuudega inimesed. Neid ekskursioone tehakse ka lastele. „Grundschule Lutterothstrasse” õpetajate sõnul on nii mõnigi nende klassi laps, kes enne kartis pimedust või pimedas magama jäämist, sellest hirmust, peale ekskursiooni üle saanud.
Töökoosolekutel andis iga partnerkool lühikese tagasiside sellest kuidas toimus tervislikkude toiduretseptide valmistamine nende koolis ja kuidas võõramaised toidud laste poolt vastu võeti. Arutasime projekti lõpptootega seonduvaid tegevusi, eelseisva piraadi peo läbiviimist partnerkoolides, laulumängude vahetamist, jagamist ja õppimist  partnerite vahel ning mõtlesime ka projekti lõpparuande koostamisele Archimedese Sihtasutusele.

 

Lehekülge haldab

Tiiu Parbus,direktor
tel 6566424; 5115321, e-post:[email protected]

Viimati muudetud 27.02.2024