Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Lepatriinude Rattapäev

Sellel aastal toimus Lepatriinude Rattapäevad 27. ja 28. aprillil. Esmakordselt sai rattapäeval osaleda lisaks tõukerattale ka jalgrattaga.

Rattapäevale olid oodatud kõik need lapsed, kes oskasid ise tõukeratta või jalgrattaga sõita. Rattapäeva eesmärgiks oli, anda lapsele võimalus sõita rattaga meie uuel liiklusrajal ja harjutada ohutut rattasõitu. Päevakava oli üles seatud nii, et enne laste õues viibimise aega ( kella 9.30-10.30) said sõita  lapsed, kellel oli jalgratas.  Õues viibimise ajal said sõita lapsed, kellel oli tõukeratas. Liikulusvankri õppevahendite abil oli üles pandud erinevad rajad – rahulikum rada ( ka vigursõit), kust eesolijast mööda sõitmine oli keelatud ja pikivahe hoidmine hädavajalik. Ümber maja oli möödasõit lubatud, aga vältima pidi ohuolukordadesse sattumist. Igale rühmale oli planeeritud 30 minutit.  Poole tunni jooksul sai laps läbida mõlemad rajad.

Rattapäeval õppisid lapsed käituma ohutult liikluskeskkonnas: kiivri tähtsus,  sõitma ettenähtud rajal (jalgratta rajal), valima ohutu sõidukiiruse, hoidma pikivahet, kurvis kiirust vähendama, jälgima ülekäigurada , peatuma „stopp lapsed“ märgi ees,  arvestama üksteisega ning otsima vajaduse korral abi.

Kohtume järgmisel rattapäeval!

Liikumisõpetaja Urve