Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Teatripäev Tallinna Lepatriinu Lasteaias

Teatripäev Tallinna Lepatriinu Lasteaias

27.03.2024  tähistasime Lepatriinu Lasteaias rahvusvahelist teatripäev.

Kell 9.05 esinesid Pilvetriinud etendusega “Lugu jänesepojast, kes ei tahtnud magama jääda.”
Kõigile tuttava jutu ainetele üles ehitatud lavastusele oli sisse põimitud erinevaid rolle: rebased, karud, hundid. See etendus sobis suurepäraselt meie kõige nooremale publikule, see oli paraja pikkuse ja selge sisuga. Õpetajad paistsid silma oma pedagoogilise lähenemisega näitlemisse, kus esinejaid toetati vajadusel ja kohandati stsenaariumit jooksvalt vastavalt vajadusele.
Aitäh suure töö eest, mis rühmas tehtud!

Kell 9.40 esinesid Õnnetriinud etendusega “Kana Kaaga ja Kooga ning nende ustavad sõbrad”. Etenduses oli väga palju laulmist ja eriti jäi meelde helitausta lugude valik. See oli kaasakiskuv ja meeleolukas, lõi publikule hea meeleolu ja atmosfääri. Lapsed esinesid julgelt ning selge häälega, välja joonistus õpetlik sisu. Näis, et esinejad nautisid laval viibimist ja seda tajusid ka pealtvaatajad. Suurepärane sooritus!

Kell 10.15 esinesid Tähetriinud etendusega “Porilombi seiklused,” Autoriks meie armastatud Andrus Kivirähk. Etendus oma olemuselt oli juba leidlik ja värske, põnevust hoiti üleval ning sisu kulges üllatavalt. Näitlejad olid originaalsed ja säravad, erilist kiitust väärib vanaema rolli osatäitja, kes oli meessoost. Oli haruldaselt huvitav jälgida, kuidas ta oma tegelaskujusse sisse elas ja oma karakteri välja mängis. Muidugi väärivad kiitust kõik näitlejad ja õpetajad, kes selle kõik ühtseks tervikuks kokku sidusid.

Õhtul aga olid meil üllatusesinejad, Tähetriinude lapsevanemad, kes esitasid lausa kolm järjestikust etendust: näidendit "Pöial-Liisi".
Selline ettevõtmine toimub meie majas esmakordselt ja me ootasime seda suure huviga. Põnevust hoidsid üleval õhtused proovid, mis meie lasteaias toimusid.
Ootamine oli kuhjaga seda väärt,etendus oli humoorikas ja muljetavaldav. Kunagi varem pole lapsed nii keskendunult etendust jälginud ega ka sellist võimast aplausi. Välja paistis see, kuidas lapsevanemad olid kõik hoolega läbi mõelnud, iga väiksemagi detaili, ja projekt oli valminud südamega. Me oleme väga tänulikud selle uudse kogemuse eest ja südames loodame, et selline lastevanemate poolne teatrilavastuse etendamine saab meie Lepatriinude teatripäeva traditsiooniks.

Maie Pärtna
õppealajuhataja