Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Gigo õppekomplektide tootjad Taiwanist külastasid Tallinna Liikuri Lasteaeda

Gigo õppekomplektide tootjad Taiwanist külastasid Tallinna Liikuri Lasteaeda

Gigo Teaduskeskus alustab tegevust 2023. aasta septembris ning see saab olla keskpunktiks uutele õpetamismetoodikatele ja tehnoloogilistele innovatsioonidele koostöös haridusasutuste ja õpetajatega. Tallinna Liikuri Lastead on selle projekti pilootlasteaed, selleks me oleme soetanud spetsiaalsed Gigo õppekomplektid. Nüüd aga käib õpetajate ettevalmistamine. Meie õpetajad on pühendunud uute teadmiste omandamisele ning osalevad aktiivselt 16-tunnises koolitusprogrammis, et omandada põhjalikud teadmised ja oskused Gigo konstruktori kasutamiseks õppetegevuses. See võimaldab neil õpetada lapsi loominguliselt ja innustada neid avastama tehnoloogia maailma juba varajasest east.

Eelmisel nädalal külastas lasteaeda Gigo tootjate delegatsioon Taiwanist koos Gigo esindajatega Ida-Euroopast. Külalised said ülevaate lasteaia tegevusest ning me arutasime koos tulevikuplaane. Külaliste visiidil oli eriline rõhk praktilisele õppele ja tehnoloogiale. Nad jälgisid põnevusega, kuidas lapsed osalesid robootikatundides ja suutsid programmeerida  robotit muusikapala mängida. See võimaldas külalistel näha, kuidas meie lasteaed toetab laste analüüsioskust, loovust ja probleemide lahendamise oskust. Lisaks õppetegevusele robotitega  tutvustasime külalistele meie õppeaeda, kus lapsed õpivad taimede kasvatamist ja keskkonna hoidmist. Aga kõige suurem üllatus oli õpetajate poolt ettevalmistatud tants rahvariietes. Külaskäik oli edukas ning meil oli suur rõõm jagada oma lasteaia kogemusi ja saavutusi.  See tõi esile meie pühendumuse innovatsioonile, traditsioonide hoidmisele ning laste mitmekülgsele arengule.

Järgmisena ootame juba põnevusega septembrit, kui meie lapsed saavad alustada põnevat õppeaastat Gigo õppekomplektidega ning süveneda veelgi rohkem konstrueerimise ja robootika maailma.