Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Hõimukuu elamused: erinevate kultuuride mõistmine Tallinna Liikuri Lasteaias oktoobris

Hõimukuu elamused: erinevate kultuuride mõistmine Tallinna Liikuri Lasteaias oktoobris

Oktoober oli hõimukuu ja meie lasteaialapsed said osa kolmest erilisest sündmusest, mis aitasid neil avastada erinevate kultuuride rikkust ja mitmekesisust.

Esimene üritus toimus aulas, kus lapsed said nautida põnevat kontserti, mille andsid udmurdid ja tšuvašid. Kontserdil kanti uhkusega rahvarõivaid ning esitati kaasakiskuvaid tantsunumbreid ja laule. Lisaks muusikale ja tantsule said lapsed osa ka keelteõppest, õppides mõningaid olulisi sõnu nii udmurdi kui ka tšuvaši keelest. Üritusel oli ka mitmeid mänge ja tegevusi, mis võimaldasid lastel veelgi rohkem sukelduda udmurdi ja tšuvaši traditsioonidesse.

Teine üritus oli loominguline, sest lapsed koos lapsevanematega panid välja näituse erinevate rahvaste muinasjuttude tegelastest. Kasutades looduslikke materjale, valmistasid lapsed imelisi tegelasi, mis olid inspireeritud erinevatest kultuuridest üle maailma. See näitus pakkus lastele võimaluse õppida erinevate rahvaste ajaloolistest ja kultuurilistest traditsioonidest. Laste loomingulisus näitas, kui palju erinevaid ideid saab üheskoos ellu viia.

Kolmas üritus keskendus India kultuurile ning tähistati Dussehra festivali 6. ja 11. rühmades tänu meie Indiast pärit vabatahtlikule. Dussehra, tuntud ka kui Vijayadashami, on oluline hinduistlik festival, mis tähistab headuse võitu kurjuse üle. Lapsed said teada sellest traditsioonilisest festivalist, õppisid tundma selle olulisust India kultuuris ning valmistasid oma kätega nukku - kümnenäolist jumala. Ürituse lõpetasid rõõmsad traditsioonilised Navratri laulud. Kõik moodustasid suure ringi, asetades oma nukud keskele ja tantsisid nende ümber, luues hetki ühtsusest ja rõõmust.

Hõimukuu tähistamine lasteaias oli meeleolukas ja hariv kogemus kõigile osalejatele.