Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Meeleolukas keskkonnaharidusprogramm: Tallinna Liikuri Lasteaia lapsed õppisid jäätmete minimeerimist ja ringmajandust

Meeleolukas keskkonnaharidusprogramm: Tallinna Liikuri Lasteaia lapsed õppisid jäätmete minimeerimist ja ringmajandust

Tallinna Liikuri Lasteaia 6. 7. 9. 11. ja 12. rühmade lapsed osalesid õppeprogrammis „ Jäätmetekke vältimine ja vähendamine, kordus- ja taaskasutamine ning jäätmete liigiti kogumise harjumuse kujundamine“.

Õppeprogrammi eesmärk on tõsta keskkonnateadlikkust õpetades lastele eakohaselt jäätmetekke vältimist, jäätmete liigiti kogumist ja ringmajanduse põhitõdesid. Programmi korraldab OÜ Üritusturundus koostöös Tallinna Strateegiakeskusega.

Maskott Prügihunt ja tema abiline tulid meie aulasse külla ja pakkusid lastele mitmekülgseid keskkonnahariduslikke kogemusi. Nad tutvustasid lastele praktilisi näiteid jäätmete sorteerimisest ning selgitasid, miks see on oluline meie planeedile. Lapsed võtsid rõõmuga neid külalisi vastu ja osalesid innukalt tegevustes. Laste lemmiktegevuseks oli  prügi sorteerimise mäng! Nad korjasid prügi ja harjutasid seda liigiti sorteerima, õppides seeläbi puhtama keskkonna looma. Lisaks sellele anti igale osalejale kaasa õppematerjalid, mis sisaldasid keskkonnaalaseid pilte ja lihtsaid harjutusi, et aidata lastel jätkata õppimist ka pärast programmi.

See programm oli suurepärane viis, kuidas meie lapsed õppisid keskkonnateadlikkust ja vastutustundlikku käitumist, samal ajal nautides lõbusaid ja interaktiivseid tegevusi.