Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Muuseumidega koostöö Tallinna Liikuri Lasteaias

Juba aastast 1994 muuseumid Eestis pakuvad võimalust integreerida haridusasutuste õppekava muuseumi seintesse ning meie lasteaed on aktiivselt muuseumitundel osa võtnud. Sellel aastal aga me avastasime rändnäituste tellimise võimaluse!

vabaõhumuuseum

Nagu varemgi, ka sellel õppeaastal meie lasteaia rühmad külastavad Tallinna muuseume. Muuseumide nimekiri on lai, iga rühm leiab enda tegevuskava rikastamiseks muuseumitunde, mis sobivad õppeprotsessis käsitletavate teemadega kokku. Eesti vabaõhumuuseum, mis oli muuseumihariduse algataja Eestis, hoiab Kuie kooli uksed lahti ka tänapäeva laste jaoks ning lubab rahvakommetega tutvuda. 

Eesti Loodusmuuseum ja Loomaaia Zookool annavad võimaluse uurida loodusrikkust ja loodusnähtusi teadlase silmadega.

zookoolloodusmuuseum

Meremuuseum avab mere tähtsust meie linna jaoks ning võlub ära noori merehunte.

merehuntmeremuuseummere_lennusadam

Lastemuuseum Miiamilla käsitleb hooajalisi teemasid ning annab uurida metsa Jõulukäbi kaudu. Selle muuseumi puhul on oluline ka see, et muuseumitundides lapsed kasutavad kõiki oma meeli ning märkamatult õpivad ka kiusamisvaba kooli väärtusi.

lastemuuseum miiamillakäbi2
Aga õppeaasta alguses me veel ei teadnud, mis meid ootab, ning meie ette kerkis oluline küsimus: kas me saame tavakohaselt käia lastega muuseumides? Keerulised ajad toovad imelisi lahendusi. Eelmise õppeaasta lõpus meie asutusse tuli rändnäitus Taimetervise aasta raames. See sündmus andis hoogu hakata otsima muuseumide rändavaid projekte. Nii me jõudsime "Soome lahe(l) lainel" näituseni ja saime viia muuseumitunnid ka koduseinte vahel.

soomelaht_stendidsoomelaht