Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Tallinna Liikuri Lasteaia lapsed käisid Pirita jõe avastusretkel


8. juunil Tallinna Liikuri Lasteaia 11. rühma lapsed läksid seiklema metsajõe äärde. Juba traditsiooniks kujunenud jõevaatlus UNESCO ühendkoolide võrgustiku Läänemere projekti raames toimus sel aastal Rahvusvahelisel Ookeanide päeval.

Lapsed alustasid oma teed metsa servast. Algusel ei osanud nad aimata, et nende seiklus muutub veelgi maagilisemaks tänu päkapikkude poeetilistele juhistele, mis olid peidetud kogu teekonna ulatuses. Järgides päkapikkude vihjeid, leidsid lapsed tee läbi metsa jõeni. Iga luuletus pakkus uut juhist, mis aitas neil leida järgmise peatuskoha.

Esimene peatus pakkus seiklejatele hämmastavalt ilusat vaatepilti, mida lapsed kirega joonistasid, et seda meeles pidada. Seejärel leidsid nad allika, aga väga lihtne see ei olnud. Lapsed pidid hoolikalt kuulama looduse märke ja juhiseid, et leida tee selle salapärase allika juurde. Lapsed mõõtsid vee temperatuuri, et teada saada, kui värskendav ja jahe see on. Nad jätsid meelde need andmed, et hiljem võrrelda jõevee temperatuuriga. Seejärel said väikesed uurijad teada, kuidas vesi jõuab merre ja ehitasid selle veetee looduslikest materjalidest, nagu oksad, käbid ja lehed. Lõpuks jõudsid avastajad Lükati sillale, kus uurisid jõe voolu kiirust. Nad viskasid pulga jõkke ja tähelepanelikult jälgisid, kui kiiresti see vee allavoolu kandus. Mõõtes aega, mis kulus pulga läbimiseks teatud kaugust, said lapsed aimu jõe voolukiirusest.

Kogu reisi vältel märkisid lapsed hoolikalt üles kõik, mis nende teele jäi. Lõpuks korraldasid meie väikesed uurijad jõe ääres pikniku. Pärast pikniku korjasid lapsed oma asjad kokku, jättes koha sama puhtaks, nagu see oli. Pilte meie retkest saab näha pildialbumist.