Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Uudised

Täpsem otsingLihtsam otsing
veeohutus.jpg

Veeohutuspäev Tallinna Liikuri Lasteaias

Päeva korraldas Pirita vabatahtlik merepääste üksus. Reedel, 2. septembril pidasid Pirita vabatahtlikud päästjad vanemate rühma lastega põneva vestluse teemal "Ohutus vee peal", mille käigus tuletati meelde ja räägiti lastele veepealse käitumise reeglitest, demonstreeriti päästeveste, erirõivastust ja muid erinevaid aksessuaare ja vartustust inimeste päästmiseks. Samuti mängiti lastega päästevahendite abil mängu “uppuja päästmine”.
natalia lebjodkina_0.jpg

Parim aastaõpetaja töötab Tallinna Liikuri Lasteaias

24. augustil saime rõõmsa teate, et aasta parim lasteaiaõpetaja 2022 on Natalia Lebjodkina. Natalia on lasteaias olnud lapsevanemate poolt hinnatud ja kolleegide poolt tunnustatud õpetaja juba mitmel aastal. Nüüd saame olla uhked ja rõõmsad, et tema tööd ning tublidust on märgatud ja hinnatud kõrgelt ka väljaspool Tallinna Liikuri Lasteaeda.

Tallinna Liikuri Lasteaia õuesõpe võimalusi rikastasid keskkonnateemalised stendid

Tallinna Liikuri Lasteaias Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetusega valmisid säästva eluviisi teemalised stendid. Lastaia õuealal on nüüd paigaldatud neli kuju: Tutvustav stend, Õppeaia Hernehirmutis, Viigerhülje stend ja Elava puu stend. Nende jaoks on kavandatud ja niiskuskindlale paberile trükitud plakatid, mida saab vahetada olenevalt hooajast, aastapäevadest ning õppekava aktuaalsetest teemadest. Järgmiseks õppeaastaks kuulutati Looduse ja keskkonnahoiu teema välja, seega ootame, et värskelt küpsenud ilusad stendid annavad meie õpetajatele hoogu ja inspiratsiooni uue metoodilise materjali väljatöötamiseks.

Tallinna Liikuri Lasteaia lapsed käisid matkal jõevaatlust tegema

Täna, 13. juunil UNESCO ühendkoolide võrgustiku programmi tegevuste raames 8. ja 10. rühma lapsed käisid matkal Pirita jõe ääres ning tegid jõevaatlsusi: alustasime plenääriga vaadega liivajärsakule, siis leidsime allikat ja uurisime selle vett ja põhja, Lükati jalakäiate silla pealt mõõtsime Jõe voolu kiirust, vee läbipaistvust ning võrguga võtsime mudast proove ja leidsime elusorganisme, kes elavad vees kalda lähedal.