Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Mis on Tallinna Liikuvuskava 2035?

Mis on Tallinna Liikuvuskava 2035?

Tegemist on strateegilise arengudokumendiga, mis loob eeldused Tallinna linna ja lähipiirkonna elukvaliteedi tõstmiseks, jätkusuutliku transpordisüsteemi ja väärt elukeskkonna arendamiseks.

Tallinna piirkond on siis atraktiivne ja konkurentsivõimeline, kui see võimaldab mugavalt liikuda ning kus inimesed tahavad elada, töötada, lapsi kasvatada ja pensionipõlve veeta. Säästva linnaliikuvuse kava on oma olemuselt piirkonna liikuvuse ja ruumilise planeerimise uuendusprotsess, mille olulisteks elementideks on kaasamine, koostöö, eesmärgipäraste tegevuste valik ning mõjude hindamine.

Säästev linnaliikuvus lähtub niinimetatud 8:80 põhimõttest – linna elukeskkond ja liikuvus peab võimaldama võimalikult iseseisvalt ja mugavalt liikuda nii 8- kui ka 80-aastasel inimesel, kasutades linna- ja riigimajanduse ning keskkonna piiratud ressursse võimalikult otstarbekalt.

Tallinna liikuvuskava on välja töötatud 2017-2019 ja kaasfinantseeritud Interregi Kesk-Läänemere programmi FinEstSmartMobility projekti raames koostöös Helsingi linna ja Helsingi Regiooni Transpordiametiga, kus eestipoolseteks partneriteks on Maanteeamet, Tallinna Transpordiamet  ja assotsieerunud partnerina Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.

Vaata ka:

Tallinna piirkonna säästva linnaliikuvuse arengukava (Tallinna LiLiA 2035) eesmärgid

Viimati muudetud 21.02.2024