Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Mustamäe lasteaedade VIII laulupeoke "Kullimäng"

Mustamäe lasteaedade VIII laulupeoke "Kullimäng"

31.05 toimus Mustamäe lasteaedade VIII laulupeoke "Kullimäng"

Seekordsest peost võttis osa 16 Mustamäe lasteaeda, kokku umbes 400 laululapsega, kes kõik kogunesid TSG staadioni kõrvale, et alustada lippude lehvides ja puhkpilli muusika saatel lõbusat rongkäiku peopaika- Liivaku lasteaia õuele. Kui kõik laululapsed olid laval oma koha leidnud, kappas "hobusega" kohale ka dirigent Raul Talmar ja pidu võiski alata. Laulupeokest juhtisid meie muusikaõpetaja Sirje Jõeleht ja endised kasvandikud Hele Paulus ning Rasmus Hugo Heinla. Laululapsed olid selgeks õppinud 10 lõbusat laulu, millest lausa viie laulu autoriteks on lasteaedade muusikaõpetajad. Meie muusikaõpetaja Karin Muldma ja endise õpetaja Illika Lõhmuse poolt kirjutatud "Laulupeoke" kõlas traditsiooniliselt teise lauluna. Sellesse laulu on põimitud kõikide toimunud pidude pealkirjad ja iga peoga lisandub 1 salm.
Peojuhid ja Leigarite noorem koolirühm Mall Pauluse ja Sirje Jõelehe juhendamisel näitasid kuidas mängiti vanal ajal "Kullimängu" ja esitasid toreda süidi Eesti rahvatantsudest "Siiripolka-Tursamäe polka-Kaalup". Tantsijaid ja kõiki laule saatis Mustamäe lasteaedade muusikaõpetajatest koosnev saateansambel. 
Kui laulud lauldud kutsus dirigent Raul Talmar kõiki suvel toimuvale XIII noorte laulu- ja tantsupeole „Püha on maa“.
Ja siis algas tore piknik, lasteaiad leidsid endale mõnusa koha ja võiski avada kaasavõetud moonakoti. Iga laululaps sai kingituseks joogi ning Mustamäe linnaosa valitsuse poolt jäätise. Muusikõpetajaid, kutsutud külalisi ja kõiki abilisi ootas lasteaia saalis väike tänulaud laulupeokese  tordi ja tänukirjadega.
Oleme väga tänulikud muusikaõpetajatele, kes lastele laulud selgeks õpetasid, kõikidele toetajatele, abilistele ja kaasamõtlejatele.
Koos tehes tuli välja üks väga tore pidu ja lapsed said toreda kogemuse ühiselt suure koorina ning rahvariietes laulmisest.

Suured tänud:
kõikidele lasteaia õpetajatele, kelle juhendamisel valmisid imelised kunstitööd, millest kokku sai vahva näitus 
„Mina laulupeokese rongkäigus“, mis on mai keskpaigast üleval Liivaku lasteaia aial ja seda saab vaadata kuni suure peoni.
logo autor Henry Semmel
helitehnika Event Center
laululava ja pingid UCRent
Tallinna Haridusamet
Mustamäe LOV
Pagaripoisid
Nõmme Brass "Tärkamine" Aigar Kostabi juhendamisel

Kohtumiseni järgmisel laulupeokesel!