Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tere tulemast Lille Lasteaeda!

Tere tulemast Lille Lasteaeda!

Lille lasteaia üldtutvustus

Tänane Tallinna Lille lasteaia hoone ehitati tüüpprojekti järgi lastesõimeks ja avati 1961. aasta novembris, kus oli 2 sõime ööpäevarühma ja 2 sõime päevarühma.

Lasteasutuse nime on muudetud 3 korral :
1961 –1995 Tallinna 33.Lastesõim
1995 –1999 Tallinna Lille Lastepäevakodu
1999      nimetati lasteaed Tallinna Lille Lasteaiaks

Paljud vanemad soovisid, et lapsed jääksid lasteasutusse kooliminekuni. Koostöös vanemate ja hoolekoguga otsustati, et lasteasutus jätkab tegevust lastepäevakoduna.1995. aastal avati üks aiarühm ühevanuseliste lastega, 1997.aastal avati teine ühevanuseliste aiarühm. Õpetajatel tekkis võimalus näha oma töö järjepidevust laste arengus. Alates 2008.aasta septembrist on lasteaias üks sõimerühm ning kolm aiarühma.
Septembrist 2010 on rühmadel lillenimed, mis valiti koostöös lasteaia personali, vanemate ja lastega.

2023/2024 õppeaastal töötab lasteaias neli eesti õppekeelega rühma:

KÄOPÄKAD I RÜHM ( 1,6 - 3 a lapsed )
PÄÄSUSILMAD III RÜHM ( 3-4 a ja 6 - 7 a lapsed )
LÕVILÕUAD II RÜHM ( 3-5 a lapsed )
KASSIKÄPAD IV RÜHM ( 5- 6 a lapsed )

Lasteaial on korrastatud ning kõrghaljastusega õueala, kus kaasaegsed mängu- ja liikumisvõimalused lastele. Lasteaia jalgväravast välja astudes on kohe Cederhilmi park, kus toimuvad laste liikumistegevused ning üritused. Jalutuskäigu kaugusele jääb Hipodroom ja Stroomi mets/rand ning peale mõnda bussipeatust ongi kesklinn. Nii on meil soodsad võimalused õppida ka väljaspool lasteaeda. Peale igapäevase õppe- ja kasvatustegevuse läbiviimise on lasteaias mitmekülgne huvitegevus, toimuvad traditsioonilised üritused ning õppekäikude läbiviimine neljal aastaajal, teatrietendused, peod ning ühisüritused vanematega.
Õppe- ja kasvatuskorralduse aluseks on riiklik alushariduse raamõppekava ja Tallinna Lille Lasteaia õppekava. Lasteaiale on Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt väljastatud tähtajatu koolitusluba 2855HTM.

Lasteaia eripäraks on kujunenud tervisliku ning keskkonnateadliku elu- ja mõtteviisi kujundamine läbi igapäevategevuste. Võtmetegevusteks on õuesõpe ja läbi mängu õpetamine.

Viimati muudetud 21.02.2024