Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Lustlik lasteaedade tantsupidu Lille Lasteaias

Lustlik lasteaedade tantsupidu Lille Lasteaias

23. mail 2024 algusega kell 16.00 toimus Tallinnas II ülelinnaline lasteaedade tantsupidu. Sellel üritusel osalesid samaaegselt lasteaialapsed üle kogu Tallinna, esitades õpitud rahvatantse. Lille lasteaias jätkus tantsupidu rõõmsa perepäevana ning lõppes piknikuga.

Kõik rühmad esitasid koos õpetajatega rahvariietesse riietatuna selgeksõpitud tantse, pealtvaatajateks pered. Rahvariided tegid tantsijad uhkeks ja rõõmsaks. Lapsevanema Kristel Laasi akordion aitas kõik tantsud lõbusalt ära tantsida. Akordioni rütmid panid ka pealtvaatajate jalad tatsuma ja käed kaasa plaksutama. Laste lemmiktantsu „Kaera-Jaan“ tantsiti lõpuks ka koos vanematega. Nii said kõik peol olijad tantsulustist osa. Laste soovil esitati mõned lemmiklaulud, mida kõik laulda oskasid. Pealtvaatajad said näha ja kuulata laste esituses pillimängu, sest kandleringi seitse last esitasid kaks lugu väikekandlel.
Peo piknikulaua katsid laste rõõmuks vanemad. Peale tantsu ja tralli maitses kõik toodu imehästi- porgand, maasikas, mustikas, küpsised, kuivatatud õunad, viinamarjad ja kõik muu laual ning jooki kulus päris mitu liitrit ära kõigile osalejatele.
Lisaks sai seebimullide tegemist proovida iga laps. Suuri ja väikseid mulle oli kogu lasteaia õu täis. Küll see oli ikka lõbus. Mullideks sai 5 liitrit vedelikku.

Suur tänu tantsude selgeks õpetajale liikumisõpetaja Lembile ja muusikaõpetaja Tiinale, kandleringi õpetaja Emma Loonale ning kõigile tantsijatele! Pidu õnnestus suurepäraselt!