Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Maailmakoristuspäeva tegemised Lille Lasteaias

Eelmisel nädalal osalesid Lille lasteaia aiarühmade lapsed Maailmakoristuspäeval, et anda oma väike panus ümbritseva puhtana hoidmisel.

Eelnevalt tuletati  toas koos lastega meelde, mis see prügi õieti on. Saadi kinnitust varasemale teadmisele - prügi koosneb esemetest, mida inimesed enam ei vaja ning prügi on erinevat liiki. Lastel oli kõik väga hästi meeles. Uuriti lisa ka "Prügiraamatust". Maailmakoristuspäeva raames koristasid lapsed ja õpetajad õueala ning kõrvalasuvat parki. Pargis koristamiseks olid lastel kaasas prügikotid ja käes töökindad. Pargis kogeti, mis on siis prügi ja mis loodus. Lapsed leidsid üsna palju kiletükke ja kommipabereid, pudelikorke ja muud prahti. Saadi teada, et maha kukkunud õunad, tammetõrud - pole prügi ning võime rahulikult maapinnale jätta - need on väikeloomadele , lindudele söögiks.
Lapsed olid väga terava silmaga, kuna enamus prügi oli pisikesed detailid. Laste „prügisaak” oli arvestatav ning elevust oli sellest palju. 
Väike panus sai ümbritseva keskkonna hoidmisse antud. Usume, et antud kogemus on lastele õpetav ning paneb neid mõtlema ja ümbrusest rohkem hoolima.