Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Linn koondab Ukraina sõjapõgenike jaoks tasuta vabaajategevusi

Tallinn on koostanud veebilehe, kuhu koondab infot erinevates tasuta kultuuri ja vaba aja veetmise võimaluste pakkumistest Ukrainast saabunud sõjapõgenikele.

„Ukraina sõja eest Tallinnasse tulnud inimeste jaoks koondatud info täieneb pidevalt,“ rääkis Tallinna abilinnapea Kaarel Oja. „Hetkel on kokku kogutud esimesed võimalused, mida pakuvad nii linna kui riigiasutused, aga ka heatahtlikud era- ja mittetulundusorganisatsioonid. Seejuures suhtleme pidevalt erinevate kultuuriasutustega ning täiendame nimekirja regulaarselt. Samuti töötame järgemööda, et leida lisaks juurde täpseid kommunikatsioonikanaleid Ukrainast siia saabunuteni jõudmiseks,“ lisas abilinnapea.

Informatsioon vaba aja veetmise võimaluste ja kultuuriasutuste kohta on kogutud Tallinna linna leheküljele, mis on kättesaadav nii ukraina, vene, eesti kui inglise keeles. Kõigil kultuurikorraldajatel ja vaba aja teenuste osutajatel, kes soovivad Ukraina sõjapõgenikele oma teenuseid tasuta pakkuda, palutakse anda sellest teada aadressile ukrainaheaks@tallinnlv.ee.

Juba sõjapõgenike laine esimesel nädalal käivitas oma teenused Tallinna Keskraamatukogu, kus Ukraina kodanikud saavad lugejaks registreerudes tasuta lugejakaardi, kasutada arvuteid ja WiFit, printida ja skaneerida dokumente, kasutada ruume ning laenutada lisaks raamatutele ka muud, alates lauamängudest kuni pillide ja sporditarveteni. Eraldi on pööratud tähelepanu raamatukogu Overdrive keskkonnas ukraina keelsetele e-raamatutele. Lisainfo Ukrainlastele suunatud teenustest on leitav Tallinna Keskraamatukogu veebilehel.

Tallinna Linnamuuseum garanteerib sõjapõgenikele tasuta sissepääsu kõigisse oma seitsmesse filiaali – Linnaelumuuseumisse, Fotomuuseumisse, Kiek in de Köki kindlustustemuuseumisse, Kalamaja muuseumisse, Vene muuseumisse, lastemuuseumisse Miiamilla, Peeter I majja ja Jaani seegi galeriisse. Täpsemalt muuseumide lahtiolekuaegade ja näituste kohta saab lugeda Linnamuuseumi kodulehelt.

Olulise panusena pakuvad Kultuuriministeeriumi initsiatiivil tasuta sissepääsu ka kõik Tallinnas asuvad riigimuuseumid ning mitmed eramuuseumid. Ühtlasi pakutakse spetsiaalselt lastele ja noortele suunatud tegevusi nii Sõpruse kinos kui kõigis Tallinna noortekeskustes.

„Tasuta sissepääsu tagavad reeglina sõjapõgenikele Niine vastuvõtukeskusest väljastatud roheline kaart ühes isikut tõendava dokumendiga või Ukraina kodakondsust tõendav dokument, näiteks pass, muu kehtiv reisidokument või Ukraina suursaatkonnast väljastatud isikuandmetega sertifikaat. Loomulikult on klienditeenindajad erinevates kultuuriasutustes selle kõige järgmisel ka omajagu paindlikud,“ lisas Oja.