Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Linn suurendab alates septembrist õpilaste koolilõuna toetust

Tallinna linnavalitsus otsustas alates 1. septembrist 2022 suurendada linnapoolset toetust õpilaste koolilõunale, millega koolilõuna maksumus tõuseb 1,56 eurole päevas. Tallinnas on nii põhikooli- kui ka gümnaasiumiõpilastele koolilõuna tasuta.

„Koolilõuna on õpilastele kahtlemata oluline söögikord ning kasvav organism vajab toitu, mis on kvaliteetne ja mitmekesine. Üha kiireneva hinnatõusu tingimustes ei ole senise, juba aastaid samal tasemel olnud summa eest võimalik enam neid tingimusi täita,“ sõnas abilinnapea Vadim Belobrovtsev. „Et tagada algaval õppeaastal lastele jätkuvalt tervislik ja maitsev koolilõuna, otsustasime suurendada linnapoolse toetuse osa 22 sendi võrra lapse kohta. Hea meel on ka selle üle, et Tallinnas on koolilõuna õpilastele tasuta, sest nii on see kättesaadav kõigile lastele.“   

Uueks koolilõuna maksumuseks on 1,56 eurot päevas, millest riigi osa on 1,00 ja linna osa 0,56 eurot. Käesoleval aastal on kaetud ligi 45 070 õpilase koolilõuna kulud. Täiendavad vahendid õpilaste koolilõuna kulude katmiseks on kinnitatud Tallinna 2022. aasta teise lisaeelarvega, selleks on planeeritud 743 606 eurot. 

Toitlustusteenuse osutaja kasutab toetuse vahendeid vähemalt 70% ulatuses toidu ostmiseks ja kuni 30% ulatuses toitlustamise korraldamiseks.

 

Täiendavalt: