Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Linnaaianduse sündmused

Linnaaianduse sündmused

sample text

Jälgi linnaaianduse sündmusi Facebook-is:

- grupis "Söödav linn TLN''

- grupis "Tallinna linnaasutuste õppeaiad'' 

- Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti lehel

Liitu meililistiga!

2024

TOIMUMISAEG SÜNDMUS
mai - juuni Õpivisiitide ja aianduskoolituste kevadprogramm
1. aprill                                       Permakultuuri seminar                                                                       
24. jaanuar Taotlusvoorude infotund

 

2023

TOIMUMISAEG SÜNDMUS

18. november

Linnaaianduse kogemuspäev 2023

16. august - 21. november

Õpivisiidid Tallinna linnaaedadesse (II poolaasta programm)

aprill - oktoober Õppekava "Roheaiandus linnaaedades"

25. aprill - 13. juuni

Õpivisiidid Tallinna linnaaedadesse (I poolaasta programm)

 


2022:
17. november  - Linnaaianduse kogemuspäev. Vaata kava SIIT
Vaata kogemuspäeva 2022 salvestust!
8. september - 28. september - Õpivisiidid Tallinna aedadesse. Vaata SIIT
22. ja 29. september - Permakultuur linnas ja püsikupeenra rajamine. Vaata SIIT
16. mai - 4. oktoober 2022 - Aiandusteraapia kaheksas kogukonnaaias. Vaata SIIT

28. mai - 29. september - Avalikud loengud ja töötoad Vanalinna aias. Vaata SIIT
15. september -  Tartu Loodusmaja ja lasteaedade õppereis Tallinna õppeaedadesse. Vaata SIIT
26. mai  - Kopli 93 kogukonnaaed koos Tallinna 
Kopli ametikooliga avas õppemesila. Vaata videot SIIT
15. mai  - Kalamaja ürdiaed, maasikakivide maalimise töötuba lastele  e. kuidas kaitsta maasikaid lindude eest loodussõbralikult ja loomasõbralikult. Vaata SIIT
15. mai - 16. juuni - Õpivisiidid Tallinna aedadesse. Vaata SIIT
5. mai 2022  toimus infotund Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti mittetulundustegevuse (MTT) toetuse saajatele.
Vaata ülekannet: MTT infotund keskkonnavaldkonna ja linnaaianduse valdkonna toetuse saajatele

18. aprill  - Linnaaiad on üha populaarsemad. Vaata videot SIIT
14. aprill  - Tallinn toetab tänavu 99 linnaaia asutamist või arendamistLoe algatuse kohta SIIT.
4. aprill  - Tallinna Sotsiaaltöö keskus on rajanud kuus aeda ja ühineb linnaaianduse ja õppeaedade tööga. Loe algatuse kohta SIIT.
14. oktoobrist - 28. novembrini  oli avatud õppeaedade näitus Tammsaare pargis. Vaata lähemalt SIIT
18. november - Linnaaianduse kogemuspäev. Kõigile, kes soovivad rajada või arendada oma asutuse õppeaeda või kogukondlikku aeda. Vaata täpsemalt kava ja esinejaid. Järelsalvestust saab vaadata SIIT!

2021: 
31. septembrini oli külastamiseks avatud kogukonnaaedade näitus "Kogukondlik Tootsi peenar" Solarise keskuses.
Vaata lähemalt SIIT!

12. august - 29. september toimuvad õpivisiidid Tallinna aedadesse. Toimusid mitmeid põnevad tasuta linnaaianduse teemalised ringkäigud ja õpivisiididi. Sündmuste  programm SIIT!  
27. septembril ringkäik kurootoriga näitusel "Kogukondlik Tootsi peenar". Vaata lähemalt SIIT!

16.- 23. september Tervisevõimeline kogukonnaaedades! Treeningud toimusid innustavas, rõõmsas ja arendavas võtmes. Läbivateks märksõnadeks: - Väike liigutus - suur toime! Välitreening oli hea võimalus turgutada oma tervist ja külastada Tallinna kogukonnaaedu. Vaata SIIT!
8.-14. september taimede taaskasutusprojekt - taimede ümberistutamime Kursi tänavalt õppe- ja kogukonna aedadesse. Vaata lähemalt SIIT! 
30. juuni Lastemuuseum Miiamilla - rohe- ja laagrilaste väike ringkäik ühte põnevasse naaberaeda. Ringkäigu eesmärk on näidata laagrilastele roosilist presidendi aeda ja kuulata lugusid mesilindudest, rooside iseloomust ning aedniku toimekast päevast.

11. mai - 16. juuni õpivisiidid Tallinna õppeaedadesse, kus toimusid mitmed põnevad linnaaianduse teemalised õpivisiidid. Vaata lähemalt SIIT!  
25. ja 26. mai keskkonnahariduse huviringi õpilaste visiidid Rõõmutarekese õppeaeda. Visiitide eesmärk on tutvustada keskkonnahariduse huviringi õpilastele linnaaiandust ja selle mõju linnaloodusele.  
26 . aprill  - Kogukonnaiad Tallinnas. Vaata viodeot SIIT.
12. aprill  - Õppeaedadele rahaliste vahendite eraldamine 2021. aastal
. Loe lähemalt SIIT.
9. veebruar  - Kogukonnaaedade projektikonkurss, kus mittetulundustegevuse toetamise taotluste esitamise tähtajaks laekus 23 taotlust. Loe lähemalt SIIT
19. veebruar  - Õppeaedade rahaliste vahendite taotlemine, kus tähtajaks laekus 77 projekti. Loe lähemalt SIIT.
15. veebruar  - Õppeaedade rahaliste vahendite taotlemine, mille tähtaeg on kord aastas 15. veebruaril. Tutvu lähemalt taotlemise korra tingimustega SIIT.
1. veebruar  - Kogukonnaaedade projektikonkurss, mis korraldatakse ühe vooruna, taotluste esitamise tähtaeg on 1. veebruar. Tutvu lähemalt mittetulundustegevuse toetamise tingimustega SIIT

2020:

17. detsember - Kogukonnaaedade infoseminar, kus tutvustati linnaaianduse valdkonna mittetulundustegevuse toetamise tingimusi.
11. detsember - Õppeaedade infoseminar, kus tutvustati rahaliste vahendite eraldamise korda.
10. detsember - Kogukonnaaedade kogemusvahetus, kus tutvustati kogukonnaaedu ja nende tegevust, kogemusi aedade rajamisel ja arendamisel. Inspiratsiooni jagasid lisaks Tallinnale ka Tartu, Helsingi ja Leedu kogukonnaaiad.

04. detsember - Õppeaedade kogemuspäev, kus jagati kogemust, saadi üksteiselt inspiratsiooni ning arutati õppeaedade arenguvõimalusi tulevikus.
29. september - 7. november - Linnaaianduse õpitubade programm, kus viidi läbi 15 õpituba Tallinna elanikele ja Tallinna munitsipaalasutuste töötajatele. Õpitubade eesmärk oli läbi linnaaianduse soodustada rohelise mõtteviisi ja jätkusuutlikku eluviisi ning suurendada keskkonnateadlikkust. Õpitubades osales üle 488 linnaaianduse huvilise.
7.11. - Õpituba ''Taimede määramine''
23.10 - Õpituba ''Aia planeerimine''
22.10 - Seminar "Muld - taimede ja mulla mõju inimese tervisele"
15.10 - Seminar "Linnaaianduse ajalugu - toidukultuur linnas"
14.10 - Õpituba ''Kompost - mulla tervis ja määramine''
10.10 - Õpituba ''Taimede määramine''
8.10 - Õpituba "Aknalaua aiandus - värske roheline aknalaualt"
5.10 - Õpituba ''Söödav malts - looduses kasvavad taimed söögiks''
1.10 - Õpituba "Aiataimede seemnete kasvatamine, kogumine ja säilitamine"
29.09 - Õpituba "Sügisene saak ja kõrgpeenrad"

3.- 24. september  - Õpivisiidid Tallinna õppeaedadesse, kus kokku 115 linnaaianduse huvilist külastas nelja õppeaeda. Kohtuti õppeaedade õpetajate-aednikega, kes jagasid juba saadud teadmisi ja kogemusi aia kavandamisel, ehitamisel, hooldamisel, õues õppes ja loodushariduses.

_Söödav tallinn_näitus.png16.06-28.08 - "Söödav Tallinn" näitus Tammsaare pargis, mis tutvustas linnaaednike pilgu läbi aina populaarsemaks muutuvaid Tallinna kogukonnaaedu ning linnakeskkonnas söödavate taimede kasvatamist. Loe lähemalt ja vaata näituse fotosid siit.
18.08 - Kristiinesse loodi uus linnaaed. Vaata videot SIIT
13.05 - Kogukonnaaiad on huvilistele avatud. Vaata videot SIIT
29.04 - e-seminar "Linnaaianduse e-seminar: olukord, hirmud ja võimalused", kus räägiti, milline on olukord praegustes Tallinna linnaaedades, kuidas jälgida ning mida silmas pidada taimestiku ja mullastiku ohutuse tagamisel. E-seminaril tegid ettekanded Tallinna Ülikooli spetsialistid, kes viisid 2019.aastal läbi Tallinna linnaaedades mullastiku ja taimestiku uuringu. Loe lähemalt ja vaata salvestust siit.
 
2019: 
29.12 - Võrsete kasvatamise töötuba, kus tutvustati aastaringse linnaaianduse erinevaid võimalusi ning jagati praktilisi oskusi võrsete kasvatamisest, mida igaüks saab rakendada oma igapäevaelus. Juhendas Artur Sirkel (OÜ Urban Farm). Loe lähemalt siit
04.12 Õppeaedade infoseminar, kus tutvustati söödavate taimedega õppeaedade rajamise võimalusi ja sellega seoses Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti 2020. aasta toetuste korda. 
03.11 - "Linnaaianduse lõikusseminar", kus räägiti Tallinna kogukonnaaedade saavutustest, tehti järeldusi ning visioneeriti, kuhu suunas võiks areneda toidu kasvatamine linnas. 
23.08 - Tallinna kogukonnaaiad suurendavad ühtsustunnet. Vaata viodeot SIIT.
13.04 - praktiline töötuba "Seemnete külvamise ABC", kus räägiti seemnete külvamisest ja ettekasvatamisest. Juhendas Lylian Meister Hiiumaa Ametikoolist. Ettekanded on kättesaadavad siit. Vaata sündmust Facebook lehelt.
24.03 - praktiline töötuba "Kompostimise ABC". Töötuba viis läbi Merilyn Oolo-Püi. Vaata sündmust Facebook lehelt.
29.04 - e-seminar "Linnaaiandus: olukord, hirmud ja võimalused", kus räägime milline on olukord praegustes Tallinna linnaaedades, kuidas jälgida ning mida silmas pidada taimestiku ja mullastiku ohutuse tagamisel. Vaata e-seminari salvetust siit
16.02 - avatud seminar Aiandusteraapia teemal, kus räägiti (linna)aedade füüsilistest, psühholoogilistest ja sotsiaalsetest kasust ning tarbetaimede omadustest ja mõjust inimese tervisele. Oma kogemust jagasid Kaie Eha (Tallinna Tervishoiu Kõrgkool, botaanik, lae alla ettekanne) ja Tiina Marjapuu (Botaanikaaia aednikud). Vaata sündmust Facebook lehelt.

29.11.2018 - esimene avatud linnaaiandushuviliste kohtumine, kus oma kogemust jagasid kogukonnaaia eestvedajad Tallinnast (MTÜ Lasnaidee) ja Tartust (liikumine Elav Tartu). Tallinna Ülikool, Tallinna Linnaplaneerimise Amet, endine Põhjala tehas ja vabaühendused (MTÜ Kalamaja Linnaaianduse Selts, MTÜ Rabarber) tutvustasid oma plaane ja uusi ideid. Vaata sündmust Facebook lehelt.

Viimati muudetud 21.04.2024