Abimaterjal
HOBs käsiraamat
Keskkonnaharidusliku õppetöö planeerimisel linnaaianduse teemal soovitame tutvuda HOBs käsiraamatuga, kus leiate valiku 5-9 aastastele lastele sobivaid tegevusi, tunde ja projekte. Teemaks on elurikkus, meetoditeks praktilised tegevused, digiõpe, projektõpe ja muu aktiivõpe. Tähelepanu keskmes on luua lastele võimalus elurikkust tundma õppida ning õppe käigus liikuda ja õues olla.
,,Õppeaed sügisest sügiseni'' - õppeaedade loomise abimaterjal
Õppeaia loomise abimaterjal keskendub kooli ja lasteaia tingimustesse sobivatele taimekasvatuse lahendustele, aga neid teadmisi saab kasutada ka era- või kogukonnaaias toimetades. Ligi sajaleheküljelise materjali koostas Anneli Ehlvest Tartu loodusmajast. Abimaterjal lihtsustab (haridus)asutuste juurde õppeaianurga rajamist.
"Aias sadas saia. Õpime õpilastega õppeaias" - õppetevuse kogumik
Jätkuks eelmisele juhendile, on lisandunud õpetajatele suunatud õppetegevuste kogumik. Kogumikus on kolmteist peatükki, kust leiab nii taime- ja loomaliikide kirjeldustega prinditavaid materjale, mänge, laboratoorseid kui ka loomingulisi ülesandeid. Ülesanded on erineva raskusastmega ja sobivaid harjutusi on nii lasteaiaealistele aiahuvilistele kuni kolmandas kooliastmes tegutsevatele taimeteadlastele. Kogumikust leiate ideid ja tegevusi, kuidas õppeaeda õppetöös paremini ära kasutada.
Community Gardening Toolkit (University of Missouri Extension) – A resource for planning, enhancing and sustaining your community gardening project
Start a Community Food Garden (LaManda Joy) – The Essential Handbook
"Kogukonnaaia MTÜ rahastusvõimalused" - veebikoolituse salvetus
"Alustava kogukonnaaia MTÜ põhitõed" - veebikoolituse salvetus
"Elurikkas linnaaed" - permakultuuri seminari salvetus
Kogukonnaaedade rajamine – millega arvestada ja kust alustada
Antakse ülevaate, millega tasub arvestada kogukonnaaia loomisel ja millised on esimesed sammud sellel suunal.
Ettekande slaide vaata SIIT.
Õppeaia põhimõtteid ja olemus
Räägitakse 2020. aasta kogemusest ja statistikast, jagatakse soovitusi, mis samme teha õppeaia loomisel ja arendamisel – erinevad lähenemised, olulised põhimõtted jm.
Vaata ettekande slaidiesitlust SIIT.