Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Linnaaaianduse ja keskkonnahariduslikele projektide taotlusvoorud on avatud

Linnaaaianduse ja keskkonnahariduslikele projektide taotlusvoorud on avatud

Tallinn toetab ka tänavu projekte, mille tegevused suurendavad keskkonnateadlikkust ning parandavad linnas toidukasvatamise ehk linnaaianduse võimalusi.

Linnaaianduse ja keskkonnaharidusliku toetuse eesmärk on suurendada kodanikualgatuse ja elanike koostöö kaudu linlaste keskkonnateadlikkust ja elurikkust linnas. Tänavu jagatakse toetusi kolmes voorus kogusummas 300 000 eurot.

„Eelmisel, Euroopa rohelise pealinna tiitliaastal fookuses olnud keskkonnateemad kanduvad edasi ka sellesse aastasse,” lausus abilinnapea Vladimir Svet. “Peame oluliseks linlaste omaalgatuste toetamist, mis aitavad meil muuta Tallinna meeldivamaks keskkonnaks nii inimeste kui ka linnalooduse jaoks. Nii anname hoogu kogukonna- ja õppeaedade rajamiseks ning toetame ka teisi keskkonnateadlikkuse tõstmisele suunatud projekte.”

Huvi linnaaianduse vastu on Tallinnas aasta-aastalt kasvanud. Praeguseks on linnaaedu Tallinnas igas linnaosas kokku ligi 190, sealhulgas 33 kogukonna- ja ligi 160 õppeaeda.

„Tallinna kogemus on näidanud, et ka linnakeskkonnas saab edukalt kasvatada söödavaid taimi. Linnaaiad pakuvad nii silmailu kui toetavad elurikkust pealinnas,  kaasavad linnaelanikke tegevustesse ja kutsuvad rohkem õues ja koos aega veetma,“ ütles Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti linnaaianduse projektijuht Maria Derlõš.

Linnaaianduse jätkuva arengu toetamiseks on avatud kaks taotlusvooru. 1. veebruarini saavad juriidilised isikud (korteriühistud, mittetulundus- ja äriühingud, erakoolid ja -lasteaiad) esitada taotluse kogukonnaaia, eraharidusasutuse õppeaia või muu linnaaianduse projekti toetuseks. Taotlusvooru eelarve on 92 000 eurot.

15. veebruarini saavad taotleda õppeaedade toetust kõik Tallinna linna ametiasutused ja nende hallatavate asutused (koolid, lasteaiad, noortekeskused, raamatukogud, muuseumid, hoolekandeasutused jt).

Mõlemas taotlusvoorus on oodatud taotlused nii toimivate linnaaedade arendamiseks kui ka uute rajamiseks. Toetust võib kasutada materjalide, tööriistade ja inventari soetamiseks ning linnaaianduslike ja muude keskkonnahariduslike tegevuste korraldamiseks. Taotlusvooru kogu eelarve on 163 000 eurot. 
 
Teiste keskkonnahariduslike projektide toetuseks saavad juriidilised isikud esitada taotluse 1. märtsini. Keskkonnavaldkonna taotlusvooru sobivad kodanikualgatused ja rohujuuretasandi projektid, mille tegevused suurendavad eri vanuse- ja huvirühmade keskkonnateadlikkust ja säästvat tarbimist, kasutavad mitteformaalse keskkonnahariduste meetodeid, soodustavad linnaelanike ühistegevust ja koostööd keskkonnahoiu nimel. Taotlusvooru eelarve on 45 000 eurot. 

24. jaanuaril kell 18 toimub veebi teel avatud infotund kõigi kolme taotlusvoorude tingimuste ja taotlemise protsessi tutvustamiseks, kuhu on oodatud kuulama ja oma küsimusi esitama kõik huvilised.

Infotunniga liitumise info koos kõigi taotlusvoorude tingimuste, abimaterjalide ja kontaktidega leiab: www.tallinn.ee/kekotoetused