Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Linnaaianduse kogemuspäev

-

Linnaaianduse kogemuspäev

Linnaaiandus ehk toidu- ja tarbetaimede kasvatamine linnas on muutumas järjest populaarsemaks. Nii tegutseb Tallinnas juba üle 30 kogukonnaaeda ja ligi 180 linnaasutuse õppeaeda ning linnaaednike hulk aina kasvab. 

Rohelise Pealinna aastal oli kogemuspäeva fookuses jätkusuutliku ja looduspõhise (linna)aianduse teemad. Oma valdkonna spetsialistid ja praktikud jagasid kogemusi, mis aitavad arendada linnaaedu mõeldes nii elurikkusele ja inimtervisele kui ka säästlikule tarbimisele ja keskkonnahoiule.  

Kogemuspäeva jooksul jagasid valdkonna spetsialistid ja praktikud kogemusi taastava aianduse meetodite kasutamisest, vihmavee kogumisest ja permakultuurist. Samuti sai teada, kuidas mõjutab linnaaiandus meie vaimset ja füüsilist tervist. Kogemusi kuulis nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil. Näiteks tutvustati, kuidas arenes sajandi jooksul Oslo linnaaiandus ning millised väljakutsed on olnud Itaalia kogukondliku aia rajamisel. Samuti antakse kogemuspäeval ülevaadet linnaaianduse hetkeseisust Tallinnas nii õppe- kui ka kogukonnaaedade kontekstis, jagati suuremaid väljakutseid ning arenguid.


Tagasiside

Head osalejad, teie vastuste abil saame paremini aru, millised teemad teid linnaaianduse valdkonnas kõige rohkem huvitavad ning selle järgi planeerida tulevasi tegevusi. Tagasisidet saab anda veebivormi kaudu SIIT.


  • Ürituse fotogaleriid saab vaadata SIIT.
  • Ettekannete slaidid leiate SIIT.
  • Kõiki ettekandeid saab järgi vaadata YouTube kaudu: