Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Linnaratas

Rattaga kooli rattatoetus päisepilt.png

Rattalinn Tallinn

Arengustrateegia „Tallinn 2035“ näeb ühe olulise prioriteedina mugava rattaliikluse arendamist pealinnas. Eesmärgi saavutamiseks jätkatakse tervikliku rattateede põhivõrgu ehitamist, disainitakse rattasõbralikke ohutuid kooliteid ja toetatakse kodu- ja koolilähedaste parkimisvõimaluste loomist, edendatakse rattakultuuri ja propageeritakse ohutut liiklemist.

  • 2022. aastal algatas Tallinn koolinoortele suunatud „Rattaga kooli“ programmi, mille raames on võimalik vanematel taotleda ühekordset kuni 100-eurost toetust jalgratta ostmiseks 10–15-aastastele lastele, kes on jalgratturi juhiload saanud taotlemise aastal või sellele eelnenud aastal. Lisaks on võimalik taotleda toetust jalgrattakiivri ostuks.
  • Ratturite teadlikkuse tõstmiseks oma sõiduvahendi turvaliseks hoiustamiseks ja varguste vältimise osas algatas linn koostöös politseiga teavituskampaania „Lukusta või kaota“.
  • Infot selle kohta, kus asuvad jalgrattateed, elektroonilised tasuta rattaparklad või avalikud rattahoolduspunktid terviseradedel, leiab siit.
  • Tallinna jalgrattastrateegiaga aastateks 2018-2027 saab tutvuda siin.