Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn annab toetust koolilapsele jalgratta ja kiivri ostmiseks

Tallinn annab toetust koolilapsele jalgratta ja kiivri ostmiseks

2022. aastast saab Tallinnas esitada taotlusi „Rattaga kooli“ toetuse saamiseks. Ühekordne kuni 100-eurone toetus on mõeldud jalgratta ostmiseks 10–15-aastastele lastele, kes on jalgratturi juhiload saanud taotlemise aastal või sellele eelnenud aastal.

„Rattaga kooli” toetusele lisaks on võimalik saada kuni 25 euro suurust toetust jalgrattakiivri ostmiseks. Toetust tuleb taotleda koos jalgratta ostmise toetusega ning esitada jalgrattakiivri ostmise ostuarve. Kiivri toetust on õigus saada ka nendel, kes on juba jalgratta ostu toetust saanud. Selleks tuleb esitada täiendav taotlus kiivri toetuse saamiseks ühe aasta jooksul alates jalgratta ostmise toetuse taotluse esitamisest.

„Rattaga kooli“ toetuse eesmärk on edendada jalgratta juhilubade tegemist, et suurendada laste teadlikkust ohutust liiklemisest ja kujundada ohutu liiklemise harjumusi. Lisaks on toetuse eesmärk suurendada laste liikumisviisides rattasõidu osakaalu, edendada tervislikku eluviisi ja turvalist liikumist. 

Projektile “Rattaga kooli” on linnaeelarves kavandatud 100 000 eurot. 

Tutvu toetuse määramise tingimustega.


Hea teada

Lisainfo jalgratturi juhiloa saamisest ja juhtimisõiguse eksamist on saadaval Transpordiameti veebilehel: transpordiamet.ee/jalgratturi-juhiluba 

Eksami tegemise võimaluse kohta tasub uurida ka lapse koolist, sest paljud koolid korraldavad vähemalt kord aastas kursusi ja võimaldavad sooritada eksamit.  

Loe liiklusohutuse teemal: liikluskasvatus.ee 
 

Vaata ka

Teenuse kirjeldus teenuskaardil

Viimati muudetud 05.05.2023