Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Programm

Programm

10. - 18. juunini Rävala puiesteel toimuva festivali eesmärk on kutsuda kõiki linlasi kliima, elukeskkonna ja linnaruumiteemadele kaasa. Kaasa mõtlema, tegutsema, vaatama, kogema ning mõtlema ja avastama.

Milline peaks olema tulevikutänav? Ja kuidas igaüks meist sellega suhestub? Just seda me koos välja selgitama asumegi. Ja seda ei saa homsesse edasi lükata, sest tulevik on täna. Ja soovist seda vaadet jagada sündiski linnnaruumifestival „Tulevik on täna/v.“ 

Info leidmiseks vajuta vastaval päeval!

10. JUUNI - FESTIVALI AVAPÄEV & AVAMINE

12.00 – 14.00 Pingpongilaudade ehitamise töötuba koos Arhitektuurikooliga

Tule ja saa teada, kuidas ehitada päris oma pinksilaud! Töötoa raames valmib kokku 4 pinksilauda, mis jäävad veel pikaks ajaks linlasi rõõmustama. Töötoa läbinu oskab hiljem Ahritektuurikooli vabavarana saada oleva juhendi järgi ise oma pinksilauda valmistada.

11- 17 VIVITA ehitab festivalialale vabamänguala 

Teeme käed mustaks ning ehitame koos laste ja noortega keskkonnasõbraliku ning liikuma kutsuva mänguala igast vanusest linnakodanikele.Kohalikest parkidest saadud puidumaterjalidest, sadamatest saadud vanadest laevade kinnitusotsadest ja muudest keskkonnasõbralikest materjalidest on noortel võimalus ehitada uuenduslik ja ainulaadne mänguala, mis on loomingut arendav, lõbus ja interaktiive, edendades samal ajal ka sidet loodusega. 

Mänguala piloteeritakse 10. - 18 juuni linnaruumifestivalil Tulevik on Täna/v, kus ning paigaldatakse seejärel püsivalt Kakumäe rannaalale. Vabamänguala disainimisel lõid kaasa eri vanuses noored aprillikuu jooksul Vivistop Telliskivis toimunud töötubades. 

Koostööpartnerid: Asutus Kadrioru Park, Tallinna Sadam, Arhitektuurikool 

18.00 – 20.00 Tallinna linnaruumifestivali “Tulevik on täna/v” avamine

18.00 festivali avasõnad
18.15 „nähtud-nähtamatu linn“ on kaasahaarav jalutuskäik, mille viivad läbi südalinna elanikud või piirkonnaga tihedalt seotud inimesed. 
19.00 Seltskond Pargis kontsert
Link Facebooki sündmuse juurde: https://www.facebook.com/events/1588730251617663

11. JUUNI - KOGUPERE LINNARUUMIPÄEV

10:00 – 12:00 Väikelaste spordihommik

Pühapäeva hommikul ootab lapsi ning nende vanemaid liikumisõpetaja ning treener Marelle Laever, kellega üheskoos saame aktiivselt ning lõbusalt päeva alustada. Alustame kindlasti ühe mõnusa hommikuvõimlemisega, teeme mõned lõbusad tegevused rätikute, papptaldrikute ja langevarjuga ja lisaks ka mõned lustakad võistlused.  

 #liikumisaasta #hakkameliigutama 

12:00 – 18:00 Kogupere linnaruumipäev

Ootame Sind linnaruumi, kus on kõigil rõõm koos aega veeta!  

Päev on täidetud mitmesuguste tegevustega, mida üheskoos nautida: tänavamängud, raamatuturg, toiduautod, hiigelmullitamine ja aurumullid, ning palju muud põnevat. 

Kell 12:30 - 13:30 Suur mullidisko – oodatud on nii noored kui vanad! 

Kell 13:00 Sadama asumi ringkäik Jaak Juskega.

Kogunemine Narva mnt 11, RaRa väikese maja ees. 

13:30 Vestlusring: Viimane hoovilaps ehk milleks meile mängutänav? Kureerib MTÜ Elav Tänav. 

Mängutänava teemal arutavad-unistavad arhitekt Kadri Klementi, Praxise analüütik Aksel Part ja teenusedisainer Ave Habakuk ja koolipsühholoog ja pereterapeut Annaliis Tiidus. 

15:00 Vestlusring: linnakirjanikud ja linnamaastikud. Kureerib Tallinna Kirjanduskeskus. 

12:00  - 18:00 Lapsi ootab vallatu Prügihunt!

Prügihunt teab täpselt, kuidas peab prügi sorteerima nii, et maailm prügist puhtamaks saaks ning lisaks temale on alal ka Euroopa rohelise pealinna maskott Kimmu, kes räägib lastele linnaloodusest ja liikuvusest. 
 

12:00 - 18:00 Suur raamatuturg! 

  • Raamaturul osalevad kirjastused ja raamatumüüjad: raamaturinglus.ee, Eesti Raamat, Legend, Fantaasia, TRAK PEN, Ilmamaa, Inspiratsiooniraamatukogu, KPD Kirjastus, Aleksandra, Toledo, Helios, Inspiratsiooniraamatukogu, TORE kirjastus. 

12:00 - 16:00 Meisterdamine lastele

  • Teeme Terje Mudisti juhendamisel linnaloomi ja -linde. Kasutame lihtsaid ja käepäraseid vahendeid. 

12:00 - 16:00 Nukuteatri mängutuba 

  • Rändnukuteater Nõu Puu mängutoas saavad teatrinukkudega mängida nii lapsed, noored kui suured teatrisõbrad. Märksõnaks on loominguline koostöö - kes sätib lava, kes mängib muusikat, kes näitleb nukkudega, kes on publikuks -  loome ühiselt oma lugu. 

12:00 - 16:00 Eesti Lastekirjanduse Keskuse tegevused noortele raamatusõpradele 

  • Lastekirjanik Liis Sein  

Raamat “Minu linn” innustab lapsi loodust ja keskkonda hoidma. Lapsed joonistavad oma unistuste linna ja istutavad taimi, mida ka koju kaasa viia. 

  • Raamatudoktorite vastuvõtt  

Raamatudoktorid pakuvad personaalseid konsultatsioone ja jagavad kõikidele huvilistele lugemissoovitusi. Nõuandeid jagub väiksematele ja suurematele raamatusõpradele. Ravinimekirjast ei puudu ka loodusteadlikkust suurendavad head lasteraamatud. Kõik mured saavad muheda lahenduse!  

Raamatudoktoriteks on lastekirjanduse eksperdid Eesti Lastekirjanduse Keskusest. 

Kell 16:00 - 18:00 Kompostimise infonurk  - tule saa teada, kuidas oma kodus ise komposti teha.  

17:00 - 22:00 Tänavapinksi meistrivõistlused / LÕPUBOSS 2023 

Tule linnaruumifestivali pinksiturniirile!  TÄNAVAPINKSI MEISTRIVÕISTLUSED / LÕPUBOSS 2023 esimene osavõistlus toimub Rävala puiesteel linnaruumifestivali “Tulevik on täna/v” raames. 

“Tulevik on täna/v” koos VINT44mm pinksiklubiga ootavad kõiki, kel huvi pallide laua peal põrgatamise ja reketiga kõksimise vastu 11. juunil Rävala puiesteele pinksiturniirile!  Paaris- ja individuaalturniiride käigus selgitame välja, kes on tänavapinksi suurimad spetsialistid. Osalema on oodatud kõik ning registreerumine toimub kohapeal alates 17:00. 

Tänavamelu ja mänguvahendid festivali poolt ning turniiril osalemine on tasuta. Võitajatele auhinnad. Tule pane end proovile! Muusikat valivad Vindi DJd Villu Kraan, Taavi Luisk ja René Reinumägi. 

Event Facebookis: https://www.facebook.com/events/792265849156823/ 

 

 

12. JUUNI - TÖÖTUBA & EKSKURSIOONID

14.00 Radikaalsete beatide töötuba MEISTERJAANIGA 

Progessiivsed inimesed saavad kokku tulla ning ühes MEISTERJAANIGA katsetada, mis on radikaalne beat? Avatud töötuba kõigile, keda huvitab elektrooniline muusika, ühiskondlik võrdsus ning keskkonnakaitse.   

17:00 – 17:30 Tipptunni-üllatus

Argised südalinna tipptunnid saavad uue ilme! Linnaruumifestivali või selle vahetus läheduses hakkab tipptundide ajal toimuma põnevaid üllatusi, iga päev on kordumatu ning kogetav ainult neile, kes juhtuvad õigel ajal õiges kohas olema. Oodata võib nii muusikat, tantsu kui ka sõnateatrit.

19:00 – 20:00 Rävala piirkonna kanalisatsioonikaevu luukide ekskursioon

Saame tuttavaks linnaruumi elementidega, mida tavapäraselt ehk ei märkagi - kanalisatsioonikaevu luukidega. Kokku teeme tutvust umbes kümne erineva ja erilise luugiga Rävala puiestee piirkonnas - Sakala, Kentmanni, Kauka, Kaupmehe ja Lembitu tänavatel. Ekskursiooni viib läbi kanalisatsioonikaevu luukide huviline Andres Siplane. 

Tuuri alguspunkt ja kohtumispaik on linnaruumifestivali Kentmanni tänava poolses väravas, seal, kus algavad Rävala pst roheala põõsad (Kentmanni 6). Tuur toimub eesti keeles. Kohtade arv piiratud, vajalik eelregistreerumine: https://forms.gle/3RcTgVrk9BvnmKNa6

13. JUUNI - NEGAVATT 10 VESTLUSÕHTU, TÖÖTOAD 

15:00 Extery uue mööbliseeria demonstratsioon. Disainer Janno Nõu loeng. 

Millise suunas liigub avaliku väliruumi väikevormide disain? Kuidas saame luua tähendusrikast ja kaasahaaravat linnaruumi? 

Koge Extery linnamööbli kollektsiooni uusimat disaini kohapeal ja saa vastused, mil disainer Janno Nõu sukeldub meie linnamööbli loomise taga olevasse disainifilosoofiasse. Hea võimalus arutleda maastikuarhitektuuris eksisteerivate väikevormide tuleviku üle. 

Kohal tasub olla täpselt, sest alustame üllatusega. 

Lähemalt saab Extery kohta lugeda siin: www.extery.ee 

15:00 - 20:00 Putukahotelli valmistamise töötuba  

Teeme Rahvaülikooli kunstiõpetaja Marit Antiki juhendamisel puukäsitööd ja valmistamine ühistööna putukahotelli. Oodatud igas vanuses huvilised! Toimub välikontori alal.

16:00 – 19:00 Negavatt10 vestlusõhtu 

 16.00-16.15 Tervitussõnad, KIKi juhataja Andrus Treier. 

16.15-17.00 Vestlusring ”Kuidas rääkida kliimateemadest tõhusalt ja mõjusalt”. 

Arutlevad: Eva-Ingrid Rõõm (Keskkonnainvesteeringute Keskus), Anette Parksepp (SEI Tallinn), Madle Lippus (Tallinna Linnavalitsus), Emma Sofia Meri (Fridays For Future Eesti) 

17.00-17.45 Vestlusring ”Tehnoloogilised vs sotsiaalsed lahendused kliimakriisile”.


Arutlevad: Erik Sven Puudist (Clevering), Indrek Kelder (Cleantech Estonia), Maie Kiisel (Tartu Ülikool), Hanah Lahe (Noorte Keskkonnanõukogu ja Riigikogu liige). 

Vestlusringe modereerib Riigikantselei rohepoliitika nõunik Ivo Krustok. 

17:45 - 19:00 Foorumteater 

19:00 Oleng 

17:30 Tõnismäe asumi ringkäik Jaak Juskega.

Kogunemine Tõnismägi 2, RaRa peamaja ees. 

17:30 Tipptunni-üllatus 

Argised südalinna tipptunnid saavad uue ilme! Linnaruumifestivali või selle vahetus läheduses hakkab tipptundide ajal toimuma põnevaid üllatusi, iga päev on kordumatu ning kogetav ainult neile, kes juhtuvad õigel ajal õiges kohas olema. Oodata võib nii muusikat, tantsu kui ka sõnateatrit.  

16 – 19 Negavati aruteluõhtu 

18 –19 Põnevikusõprade klubi 

Mida võiks põnevikusõber suvel lugeda? Just sellise mitmekesise kirjanduse teemal vestlevad  Jaan Martinson ja Karl Martin Sinijärv. Kõik on omapoolsete lugemissoovitustega oodatud kaasa lööma. 

Arhitektuurikool ja VIVITA 

Päeva jooksul toimub VIVITA vabamängualal sekkumine, mida kureerivad Arhitektuurikooli õpetajad. Vabamänguala saab päeva lõpuks teise ilme ja uued funktsioonid! 

14. JUUNI - ÖÖÜLIKOOL & EKSKURSIOONID

16:00 – 17:30 Tulevik loeb. Linnaruum keset raamatukogu aastal 2026 

Eesti Rahvusraamatukogu Tõnismäe hoone on üks olulisem linnapilti määratlev pealinna hoone. Peale uuenduskuuri läbimist aastal 2026 avab see oma uksed Eesti suurima kultuuri -, teadmus- ja kogukonnakeskusena, millele on  lisandunud mitu tuhat ruutmeetrit avalikku ruumi. Kaasaegne ja kaasav tulevikuraamatukogu hakkab pakkuma võrratult mitmekülgseid vaimuande kogu inimese elukaare ulatuses ning on omamoodi linnaruum iseeneses.  

Mida see meie kõigi jaoks tähendab, arutlevad vestlusjuht Keiti Kljavin Linnalaborist ja EKA-st, Kaidi Põldoja Tallinna Strateegiakeskusest, Ville Lausmäe VL Sisearhitektuurist ning Janne Andresoo ja Liina Luhats-Ulman Eesti Rahvusraamatukogust. 

17:30 Tipptunni-üllatus

Argised südalinna tipptunnid saavad uue ilme! Linnaruumifestivali või selle vahetus läheduses hakkab tipptundide ajal toimuma põnevaid üllatusi, iga päev on kordumatu ning kogetav ainult neile, kes juhtuvad õigel ajal õiges kohas olema. Oodata võib nii muusikat, tantsu kui ka sõnateatrit.

19:00 Ööülikooli avalik salvestus. Eik Hermann "Mänguruum ja linnaruum"

Esitan oma nägemuse inimesest kui mängivast ehk arenema arenevast olendist. Mängiva inimese jaoks saab maailmast mänguruum selle sõna laiendatud tähenduses. Sellest rakursist vaatan otsa ka linnaruumile ja küsin, mis linnaruum mänguruumina olla saaks.

15. JUUNI - ÖÖÜLIKOOL & EKSKURSIOONID

17:30 Tipptunni-üllatus

Argised südalinna tipptunnid saavad uue ilme! Linnaruumifestivali või selle vahetus läheduses hakkab tipptundide ajal toimuma põnevaid üllatusi, iga päev on kordumatu ning kogetav ainult neile, kes juhtuvad õigel ajal õiges kohas olema. Oodata võib nii muusikat, tantsu kui ka sõnateatrit.

18:00 – 19:00 Rävala piirkonna kanalisatsioonikaevu luukide ekskursioon
 

Saame tuttavaks linnaruumi elementidega, mida tavapäraselt ehk ei märkagi - kanalisatsioonikaevu luukidega. Kokku teeme tutvust umbes kümne erineva ja erilise luugiga Rävala puiestee piirkonnas - Sakala, Kentmanni, Kauka, Kaupmehe ja Lembitu tänavatel. Ekskursiooni viib läbi kanalisatsioonikaevu luukide huviline Andres Siplane. 

Tuuri alguspunkt ja kohtumispaik on linnaruumifestivali Kentmanni tänava poolses väravas, seal, kus algavad Rävala pst roheala põõsad (Kentmanni 6). Tuur toimub eesti keeles. Kohtade arv piiratud, vajalik eelregistreerumine: https://forms.gle/3RcTgVrk9BvnmKNa6

19:00 Ööülikooli avalik salvestus. Arhitektuuriajaloolane Oliver Orro kõneleb teemal: Alleedest, armastusega. 

Mõni mõte haljastusest ajaloolise linnaruumi osana.
 

~21:30 Tour d'ÖÖ!

Kogunemine algab kell 21. Suur ühine jalgrattasõit läbi õhtuse linna. Kogunemine ja start linnaruumifestivali alalt. Jälgi jooksvalt infot Facebookis ja festivali kodulehel!

Sündmus Facebookis: https://fb.me/e/11VMKCNpK

16. JUUNI - MURUKONTSERT & ÖÖKINO

17:30 Murukontsert: Daniel Levi & Alika Milova!

16. juunil on kõik on oodatud linnaruumifestivalile Tulevik on täna/v, et reedeõhtuse tipptunni ajal toimuval Murukontserdi üheskoos Daniel Levi & Alikaga algavat linnasuve tähistada! Kontsert on kõigile tasuta. 
Alika Milova on Narvas sündinud isikupärane noor Eesti artist. Ta on Eesti Otsib Superstaari 8. hooaja üldvõitja ja Eesti Laul 2023 võitja. Tallinna linnaruumifestivalil astub Alikal ülesse omanimelise live-bändi ja tunniajase kontserdiga. 
 
Daniel Levi on popartist, kes koos bändiga on tuntud oma positiivse ja energiast pakatavate kontserditega. Viieliikmeline bänd toob linnaruumifestivali Murukontserdile ajatu popsaundi, mis hõõgub souli, funk’i, R’n’B ja roki elementidest, mida saadab tugev sõnum ja jõuline energia ning mis nakatab kuulajat esimese hooga. 

Üritus facebookis: https://www.facebook.com/events/135752489490222 

23 - 01 Öökino

Koostöös Tartu Elektriteatriga kerib linnaruumi tõeliselt suur kinoekraan koos ehtsa kinoprojektoriga. Soovi korral kaasa pleed ja/või piknikutekk. 

23:00 Tšornobõli vanamemmed (1h 10min, ukraina keeeles, eestikeelsete subtiitritega) 

ida mõtlevad ja kuidas elavad naised, kes pärast 1986. aasta katastroofi ning evakueerimist pöördusid tagasi elamiskõlbmatuks tunnistatud Tšernobõli tuumaelektrijaama ümbritsevasse keelutsooni? Vaid teineteisele ja iseendale toetudes on need naised enam kui 29 aastat „poolametlikult” elanud isloreeritud territooriumil, mida kaitsevad sõdurid ning kus tuleb lisaks tugevale kiiritusele arvestada ka metsloomadega. 

00:20 Enter Through the Balcony (25min, ukraina keeles, eestikeelsete subtiitritega) 

"Enter Through the Balcony” on armastuskiri Ukraina rahvale. Film harutab lahti arhitektuuri rolli elanike kultuuri- ja keskkonnataju kujundamisel läbi rõdude fenomeni Ukrainas, viies vaataja rännakule läbi aastakümmete. Oma rõdud avavad inimesed erinevatest riigi otstest, luues suhetele inimestele ja keskkonna vahel mitmekülgse pildi elust nii Nõukogude Liiduus kui pärast seda. 

00:50 Varblane, mitte kanaarilind (23min, eesti keeles) 

Kino Sõprus on oma ülevaates kirjutanud, et lühifilm „Varblane, mitte kanaarilind” on kokku lõigatud ainult 1960. aastatel Eestis Tallinnfilmi ja Telefilmi stuudiotes tehtud filmidest. Loo keskmes on ajastule omane tragi koduperenaine, kes seisab silmitsi olukordadega, kus tervemõistuslik lahendus puudub.Teos on inspireeritud läbivaatusperioodi käigus märgatud läbivatest tegelastest, temaatilistest mustritest, huumorist ja salvestusvigadest, mis Eesti 1960. aastate filmikunstis esinesid. Film koosneb nii kuulsatest, kuid eelkõige vähem tuntud filmide kaadritest, mille taaskasutamisel on valminud põnevust tekitav melodraama, kus loo peategelast kehastavad erinevad näitlejad. 

17. JUUNI - HEA TERVISE PÄEV & ÖÖKINO

10:00 – 11:30 Väikelaste spordihommik

Sporditegevusi- ja võistlusi pere kõige pisematele viib läbi Klubi Lastesport juhataja ja treener Kristina Kuldma.
Enda kohta ütleb ta järgnevalt: “Minu missiooniks treenerina on kujundada lapse spordiharjumust läbi liikumiselusti ja treenida kogu keha kui üht tervikut. Lapse suurimaks eeskujuks on aga lapsevanem. Just seetõttu kutsungi teid koos lapsega laupäeva hommikul lustima. Võimleme üheskoos kehad soojaks ja mängime erinevaid kullimänge. Lisaks saate läbida erinevate ülesannetega takistusraja."

Kell 10:00, 11:00, 13:00 ja 14:00 - ekskursioonid Välisministeeriumisse!  

Tallinna linnaruumifestivali „Tulevik on täna/v“ raames on sul harukordne võimalus külastada 17. juunil Eesti Välisministeeriumi hoonet. Eesti Vabariigi Välisministeerium paikneb endises Eesti Kommunistliku Partei Keskkomitee hoones, mis ehitati 1968. aastal. Ekskursiooni käigus külastame välisministeeriumi fuajeed, muuseuminurka ja kuulsat kilukarbisaali. 
 
Kõikidele registreerunud osalejatele saadame paar päeva enne ekskursiooni kirja täpsema infoga. Ekskursioon kestab 45 minutit ja toimub eesti keeles. Kokku tehakse 4 ekskursiooni ja igas grupis on kuni 20 inimest. Turvalisuse tagamiseks on vajalik eelregistreerimine ja isikut tõendava dokumendi esitamine. Ekskursioon on tasuta. 

KÕIK KOHAD ON TÄITUNUD!
Ootenimekirja lisamiseks palun kirjutada [email protected].
Kõikidele osalejatele saadame täiendava info 16. juunil.

12:00 – 18:00 Hea Tervise Päev

Hea tervis on oluline kõigile. Tervisliku eluviisi tähistamiseks ning edendamiseks kutsub linnaruumifestival kõiki Hea Tervise Päevale. Luubi all on nii vaimse kui ka füüsilise tervise teemad.

Kaasa teevad: Vanurite Eneseabi ja Nõustamise Ühing, Peaasi, Eesti Tervisemuuseum, Toidufoor, Tervise Arengu Instituut, jpt.

Kell 12:00 Vestlusring: Kus on  noore koht? 
 

Uuringute kohaselt väheneb laste ja noorte liikumisaktiivsus märgatavalt umbes teise kooliastme lõpus. See on vanus, kus mänguväljakud enam ei köida ning oma vaba aja sisustamise ning liikumisviiside üle otsustab noor üha rohkem iseseisvalt. Milline linnaruum toetab noorte liikumisaktiivsust vabal ajal? Kuidas suunata noored liikuma jalgsi ja jalgrattaga? Kus saavad noored veeta oma vaba aega koos sõpradega aktiivselt liikudes? Arutlevad Vladimir Svet, Piret Hartman, Mark Jefimov, Anna-Liisa Sutt. Arutelu juhib Alvar Tiisler. 

13:30 Vanurite Eneseabi ja Nõustamiseühing räägib oma tegemistest ning tervislikust toitumisest 

Aime Makke ja Anu Noot räägivad VENÜ tegemistest ning tervislikust toitumisest, keskenduses just sellele, kuidas ka eakad inimesed saaksid oma toitumisharjumusi lihtsate nippide abil tervisesõbralikumaks muuta. Anu valmistatud tervislikke ampse saab hiljem ka degusteerida.  

14:30-14:50 Toolivõimlemine 

Anne Lehtla näitab festivali pealaval ette, kuidas võimelda tooli pealt püsti tõusmata. Kaasa tegema on oodatud igas vanuses ja igat sorti terviseseisundiga külastajad. 

15:00 Vestlusring: õnneliku linna(ruumi) valemid 

Arutelus räägivad Madle Lippus ja Helen Sooväli-Sepping linnakeskkonna mõjust vaimsele tervisele ja kuidas linn saaks toetada meie heaolu.  

16:00 Vestlusring: kes loovad ööelus turvalisust?  

Statistika näitab, et uimastite tarvitamine ning sellega seotud kahjud on Eestis tõusuteel. Kuidas tõhusamalt ennetada ning mida teha käest ära läinud olukorras? Arutlevad Aljona Kurbatova (TAI), Annika Silde (Ohvriabi ja ennetusteenuste osakonna juhataja, SKA), Annika Laas (Reagentuur), Maria Kougija (Põhja prefektuuri narko- ja organiseeritud kuritegude talituse alaealiste ja tänavamüügi grupi juht), Natalie Mets (Tallinna ööelu nõunik). Vestlust modereerib Marii Karell.  

9:00 - 17:00 Vaimse tervise kohvik (Rävala pst Reval Cafes, Rävala pst 3) 

Vahepeal on meil vaja lihtsalt kedagi, kes oleks valmis olemas olema ja meid ära kuulama. 

Peaasi.ee vaimse tervise esmaabi koolituse läbinud vabatahtliku tunned ära valge T-särgi järgi, millel on kiri “Olen olemas”, et pakkuda end toetavaks kuulajaks. Või anda oma vaikiva kohaloluga märku, et meie ümber on alati inimesi, kes on valmis olemas olema. Kohvikust saad kaasa haarata töövihikuid ärevuse, depressiooni, vaimse tervise esmaabi kohta. 

Kui jutu alustamine tundub raske, siis pole hullu. Vaimse tervise kohviku vestlusmenüü on rikkalik – leiad sealt lihtsamaid maitseid, aga ka hõrke gurmeeroogasid, et vestlust hõlpsamalt alustada. Vestluse ajaks saad tellida tasuta teed või kohvi. 

Sa ei ole oma murega üksi! 

12 - 17 Tervisemuuseumi tegevuskeskus 

Tervisemuuseum teeb oma telgis erinevaid teste ja mõõtmisi ning toob kaasa ka tervisliku elustiili mininäituse. Enda tervisenäitajaid saab testida erinevatel seadmetel: tasakaalulaud, koordinatsiooniredel, kämblajõumõõtja, vererõhumõõtja, kaal (koos rasvaprotsendimõõdikuga(). Tegevuskeskus on sobilik igas vanuses festivalikülastajale. 

12 - 16 RaRa Välkraamatukogu 

Hea tervise toetamiseks on kohal rahvusraamatukogu välkraamatukoguga! 
Saad kaasa laenutada nii vaimu toetavat, hinge kosutavat kui ka kehalisele aktiivsusele ärgitavat kirjandust. Astu läbi ja tee tuju heaks! 

12- 17 Rahvaülikool esitleb: Nutiabi! 

Tule ja saa abi nutiseadme kasutamisel. Nutiabi telgis ootavad kõiki huvilisi Kristiina Vaikmets ja Robin Orgulas, kellelt saab abi järgnevatel teemadel: videokõnedeks sobilikud äpid (ehk mobiilirakendused) ja võimalused; kuidas leida enda vajadustele sobivaid äppe; Google mitmekülgseid võimalused enda tegevuste planeerimisel; pildistamine ja fotode jagamine; nutitelefon ja selle võimalused pildistamiseks; perspektiiv ja selle võimalused; kompositsioon; e-mailide lugemise võimalused; erinevate enamlevinud äppide tutvustamine. 

12:00 - 18:00 Toidufoor – tervem planeet, tervem inimene 

Toidufoori alal saab selgemaks see, mis on planeedisõbralikum toit ja miks selle peale üldse mõtlema peaks. Kuidas süüa planeedisõbralikumalt, kuidas toitu valida? Toidufoori osaks on kalafoor, mis tutvustab, kuidas tarbija saab kestlikke mereande valides mõjutada seda, mida kalurid püüavad ja kaupmehed müüvad. Seeläbi saab igaüks ohustatud kalu ja teisi mereelanikke kaitsta. Tavapärasest kohalikust kestlikust kalast saab imemaitsvaid roogi, mida pakume ka kohapeal proovimiseks. Pakume ka teisi planeedisõbralikke ampsusid ja jagame lihtsaid retsepte. Kõik huvilised saavad ennast proovile panna planeedisõbra viktoriinis.  

Toidufoori osalemist festivalil toetab Euroopa Liit projekti „Eat4Change – mobilizing youth for sustainable diets“ raames.  

23:00 - 01:00 Öökino

Koostöös Tartu Elektriteatriga kerib linnaruumi tõeliselt suur kinoekraan koos ehtsa kinoprojektoriga. Näitamisele tuleb 2 filmi. Soovi korral kaasa pleed ja/või piknikutekk.

23:00 Lost Rivers (1h 12min inglise keeles, eestikeelsete subtiitritega) 

"Lost Rivers” kutsub meid seiklusele linnade alla üle maailma, uurides linnajõgede ajalugu vanasid kaarte kasutades ning salajaste avastajatega maa alla minnes. Filmis otsitakse linnajõgesid Montreali, Toronto, Londoni, New Yorki ja Brescia all. Kohtutakse ka erinevate linnaruumis tegutsevate ja seda mõtestavate inimestega, kes tutvustavad kaotatud linnajõgede taas päevavalgele toomise kasusid, mis hõlmavad nii looduskaitselisi, sotsiaalseid kui ka majanduslikke väärtusi. Tule ja lase end kanda filmivoolul mööda peidetud maa-aluseid jõgesid!” 

00:20 Suur Soo (52min, eesti keeles) 

Vello läks 30 aasta eest elama Emajõe-Suursoo kõige kaugemale soosaarele. Jättis senise tööelu ja linnamelu, et elada kooskõlas emakese loodusega. Emajõe-Suursoos on veel sellist loodust, mis hakkab muust maailmast otsa saama. Üüratu deltasoostik laseb liikidel elada omaette, ilma inimese suurema sekkumiseta, kuigi ka inimene on selles soos varjupaika ja toidulisa otsinud juba aastatuhandeid. Vello elatab end mesindusest ja jahipidamisest, tema elu kulgeb loodus rütmis. 

18. JUUNI - TÄNAVAPIDU

12:00 – 20:00 Tänavapidu koos Reisiva Siiliga

Koos Reisiva Siiliga tähistame linnaruumifestivali viimast päeva, pidades maha suure tänavapeo. Esinevad erinevad DJ-d ja päev on täis värvikaid üllatusi. Alustame kell 12 ning kulgeme kella kaheksani õhtul välja.  

Muusikat valivad dj-d: 

12:00 Helene Vetik & Madis nestor 

14:00 Liisi Eesmaa & Madis ligema 

16:00 Paul Oja & Quest 

18:00 Henessi Schmidt 

Reisiv Siil on mööda laia maailma rändav kunstiauto (art car). Vaata lähemalt Siili tegemiste kohta: https://www.facebook.com/travelinghedgehog/ 

Tule ise, võta sõbrad ja pere ka kaasa!  

Sündmus Facebookis: https://fb.me/e/2RhKF9Z0F 

Kell 12:00-15:00 Külla tulevad Jääprintsess ja Lumekuninganna (VIVITA lasteala läheduses) 

Iga täistund valmistavad printsessid koos lastega Olafeid ja pooltunnil teevad vastavalt vanusele ja laste arvule erinevaid mänge.  

 

 

 

 

 

Viimati muudetud 16.06.2023