Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Lisaeelarvega tõstetakse linnatöötajate palka ja suurendatakse reservfondi

Tallinna linnavolikogu võttis vastu lisaeelarve, millega tõstetakse alates 1. märtsist linna asutustes töötavate inimeste palka seitse protsenti. Samuti suurendatakse 1,5 miljoni euro võrra linnavalitsuse reservfondi ettenägematute kulude katmiseks.

Volikogu esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul pole süsteemset palgatõusu linnaasutustes pikalt olnud, seetõttu on töökohti, kus hädavajalik varasemate aastate palkade mahajäämust tasandada. „Mitmetes valdkondades pole palgatase enam konkurentsivõimeline ning Tallinn kaotab seetõttu häid spetsialiste nii era- kui riigisektorile,“ lisas ta.

Palgatõus puudutab kokku ligi 7000 inimest, kes töötavad nii linna asutustes kui ka hallatavates asutustes. Täiskoormusega töötajate palka tõstetakse reeglina 7 protsendi võrra. Kõigil, kelle palk on 1200 eurot või vähem, tõuseb palk üldjuhul 10 protsenti. 7,4-protsendise palgatõusu saavad lasteaiaõpetajad ja huvikoolide õpetajad ning 13,3-protsendilise palgatõusu lasteaia abiõpetajad. Linnaosavalitsuste sotsiaalhoolekandeosakondades kasvavad palgad keskmiselt 19 protsenti. Kõrgharidusega kultuuritöötajate põhipalgad tõusevad 7,7 protsenti. Noorsootöötajate põhipalgad tõusevad 10 protsenti. Tallinna Loomaaia töötajate puhul, kelle põhipalk on alla 1000 euro, kasvab palk 13 protsenti.

Ossinovski sõnul toetati ka linnavalitsuse reservfondi suurendamist pooleteist miljoni euro võrra. „Ajad on keerulised ja sõda Ukrainas on näidanud, et ettenägematuid kulusid võib tekkida ootamatult. Tallinn on eraldanud vahendeid humanitaarabi saatmiseks Ukrainasse, kuid ka Eestisse jõudnud sõjapõgenikud võivad vajada tuge,“ lausus volikogu esimees.

Palku on võimalik suurendada prognoositust parema maksulaekumise tõttu, lisaeelarves on selleks ette nähtud 5 343 000 eurot. Reservfondi suurendamise katteallikaks on hoiuste vähendamine.